Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wizyta Mikołajczyka w Moskwie a PW

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Czy ta wizyta coś zmieniła? Jeśli tak to na lepsze czy na gorsze? A może była bez znaczenia dla losów Powstania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie Stalina w Mikołajczykiem pokazało jak bardzo nie na ręke jest powstanie temu pierwszemu, pokazało prawdziwą twarz ZSRR i co tak naprawdę chcą osiągnąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Spotkanie Stalina w Mikołajczykiem pokazało jak bardzo nie na ręke jest powstanie temu pierwszemu, pokazało prawdziwą twarz ZSRR i co tak naprawdę chcą osiągnąć.

A tutaj bym polemizował. Samo spotkanie aż tak bardzo nie pokazało prawdziwej twarzy Stalina. To dopiero późniejsze wydarzenia, z oświadczeniem TASS-u z 13 sierpnia na czele, pokazały jak dla mnie, w co Stalin gra. Wcześniej można było się co najwyżej domyślać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tutaj bym polemizował. Samo spotkanie aż tak bardzo nie pokazało prawdziwej twarzy Stalina. To dopiero późniejsze wydarzenia, z oświadczeniem TASS-u z 13 sierpnia na czele, pokazały jak dla mnie, w co Stalin gra. Wcześniej można było się co najwyżej domyślać.

Ja bym popatrzył też na to z drugiej strony, zrywamy stosunki dyplomatyczne z Sowietami, by potem prosić ich o pomoc, dla mnie to jest samobój. Doliczmy do tego Teheran, jak nas tam potraktowano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
zrywamy stosunki dyplomatyczne z Sowietami, by potem prosić ich o pomoc, dla mnie to jest samobój.

Biorąc pod uwagę ówczesną sytuację, mieliśmy wybór? Pomijam już to, że najlepszym wyborem było nie rozpoczynać Powstania.

Doliczmy do tego Teheran, jak nas tam potraktowano.

Zgadzam się, ale Teheran zostawmy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę ówczesną sytuację, mieliśmy wybór? Pomijam już to, że najlepszym wyborem było nie rozpoczynać Powstania.

Prawda wyboru nie było, byliśmy pod ścianą. Chciałbym jeszcze zapytać, czy ktoś wie co Alianci sądzili o tym wyjeździe? Jakieś komentarze w gazetach, etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Spotkanie Stalina w Mikołajczykiem pokazało jak bardzo nie na ręke jest powstanie temu pierwszemu

W mojej opinii Powstanie właśnie było na rękę Stalinowi. Zresztą on początkowo udawał, że Powstania nie ma, nawet podczas tej wizyty twierdził, że nie ma co dowierzać takim pogłoskom, pomimo tego, że Mikołajczyk mu mówił, że Powstanie trwa.

Potem postaram się przytoczyć kilka fragmentów z rozmowy Stalina z Mikołajczykiem.

A według Was, gdyby Mikołajczyk zobowiązał się spełnić żądania Stalina to czy wtedy Armia Czerwona pomogłaby powstańcom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.