Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Albinos

Bitwa pod Krawczunami - zapomniana batalia?

Recommended Posts

Albinos   

Bitwa stoczona 13 lipca '44 w okolicach wsi Krawczuny, pomiędzy 2. Zgrupowaniem AK majora dypl. Mieczysława Potockiego "Węgielnego" a oddziałami generała Rainera Stahela (tego samego, który 31 lipca został komendantem wojskowym miasta Warszawy) i 16. PSS. Walka trwała blisko 10 godzin.

Czemu praktycznie nie mówi się o tej bitwie? Jak należy ją oceniać? Czy można uznać, że 2. Zgrupowanie AK odniosło zwycięstwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.