Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Jak wybrać studia?

Recommended Posts

mikalp   

Hmm...Może troche nie na temat(przepraszam Admina)...ale czy ktoś się orientuje czy na UMCS przyjmą z 50% z rozszerzonej historii....?Nie wiem czy jest sens poprawiać w następnym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim zastanowić sie, co sie lubi robić i jaki zawód jest z tym związany... potem poszukać kierunku studiów, pozwalającego wykonywać ów zawód.

Są dwie drogi wyboru, ew. trzy, ale to rzadko.

1. Albo wybierasz studia, które lubisz i Cię pasjonują, ale potem nie masz z nich nic oprócz satysfakcji.

2. Albo wybierasz studia, które są nudne, albo wydawało Ci się, że są ciekawe, ale okazuje się inaczej jednakże mimo to kończysz je i łatwiej Ci o pracę.

3. Albo udaje Ci się znaleźć na studiach, które zarówno Cię pasjonują jak i dają duże szanse na znalezienie pracy.

Jednakże tak naprawdę o tym jakie studia wybierzesz w największym stopniu decyduje matura to tam się ważą Twoje losy, im więcej punktów tym większe możliwości wyboru.

Jeśli ja miałbym wybierać to zdecydowanie najlepiej kierować się opcją 2., bo zawsze można wziąć drugi kierunek lub zrobić studia podyplomowe na kierunku, które będzie nas pasjonował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.