Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Michał VIII Paleolog

Recommended Posts

Tofik   

Jakim był wodzem? Jakim był politykiem? Czy unia katolicyzmu z prawosławiem była dobrym wyjściem? Czy powstrzymanie Karola przed ruszeniem na wschód było jego dziełem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marnie skończył, gdyż utracił szacunek mieszkańców Bizancjum przez próbę jednoczenia Kościołów Jego ciało pochowano bez żadnych uroczystości religijnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulus   
Czy unia katolicyzmu z prawosławiem była dobrym wyjściem?

Teoretycznie tak, ale w praktyce wcale nie oznaczała wyraźnego ocieplenia stosunków z Zachodem. Pomijam już fakt, iż była de facto niemożliwa do realizacji z powodu oporu duchowieństwa i uprzedzeń ludu. Bizancjum zawsze stanowiło jakby odrębny świat, co prawda podziwiany, ale i znienawidzony przez wszystkich dookoła i z tego powodu mogło polegać wyłącznie na sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.