Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

W latach panowania Przemysła Ottokara I. Adriatyk.

W takim razie oficlanie pytam się: Czy w X wieku (nie 10) istniało Królestwo Czeskie?

Czy ja napisałem że Lucice byli uzależnieni od Królestwa Czech, czy od Czech? Kolega naprawdę nie widzi różnicy?

tymczasem nie mogę uznać odpowiedzi. Chyba że jeszcze czegoś nie wiem (np. nie słyszałem żeby Austria posadała w XIV wieku Chorwację) proszę mnie oświecać...

Faktycznie pomyliła mi się Chorwacja ze Słowenią, która już w XIV wieku należała do Habsburgów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

W takim razie oficlanie pytam się: Czy w X wieku (nie 10) istniało Królestwo Czeskie?

Czy ja napisałem że Lucice byli uzależnieni od Królestwa Czech, czy od Czech? Kolega naprawdę nie widzi różnicy?

To Ty nie widzisz ... nic poza czubkiem własnego nosa.

To ja zadawałem pytanie w quizie, to ja pytałem się o Królestwo Czech i to ja zauważyłem różnicę między Czechami a Królestwem Czech.

Cytat:

tymczasem nie mogę uznać odpowiedzi. Chyba że jeszcze czegoś nie wiem (np. nie słyszałem żeby Austria posadała w XIV wieku Chorwację) proszę mnie oświecać...

Faktycznie pomyliła mi się Chorwacja ze Słowenią, która już w XIV wieku należała do Habsburgów.

Zapomniałeś dodać że "zapewne o tym nie wiedziąłem"

Kraina jest odpowiedniejszą nazwą niż Słowenia.

Co do odpowiedzi wciąż nie jest poprawna w całości

[ Dodano: 2006-10-19, 19:31 ]

może aby nie przedłużać chodziło o panowanie Przemysła Ottokara II a konkretnie lata 1269-1276 kiedy był m.in księciem Krainy przyległej do Adriatyku

niech w4w zadaje pytanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No tak Przemysł Ottokar II a nie pierwszy zajął Krainę, kolejny przykład że nie warto ufać wikipedii. Co ciekawe na podstawie atlasu jaki posiadam mam wątpliwości czy domeny Przemyślidów dotykały Adriatyku. Jest to mapa Europy więc ciężko jednoznacznie określić czy dotyka Adriatyku. Jeśli tak to na bardzo małym odcinku. Żeby quiz nie umarł zadam kolejne łatwe pytanie: w którym roku umarł cesarz Barbarossa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe na podstawie atlasu jaki posiadam mam wątpliwości czy domeny Przemyślidów dotykały Adriatyku. Jest to mapa Europy więc ciężko jednoznacznie określić czy dotyka Adriatyku. Jeśli tak to na bardzo małym odcinku.

Pytanie zadawałem w konsultacji z książką B.Zientary Historia Powszechna Średniowiecza

Odpowiedź na pytanie Twoje :1190

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Pytanie zadawałem w konsultacji z książką B.Zientary Historia Powszechna Średniowiecza

O tym że Czechy miały dostęp do morza wiedziałem i pisałem to już kilka postów temu, zauważyłem tylko że w atlasie( a jest dobry atlas) nie widać tego styku, więc był on zapewne bardzo wąski.

Odpowiedź oczywiście prawidłowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Lodbrok na angielski znaczy hairy breeches, szczerze nie za bardzo kumam jak to na polski zamienić owłosione-bryczesy?

Kto był generałem zakonu dominikanów w roku 1299.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Co ma futrzanoportki do hairy breeches? No ale może miał wiele przydomków.

Odpowiedź jest oczywiście poprawna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Futrzanoportki moim zdaniem brzmi po prostu lepiej niż "owłosione-bryczesy"

Jak nazywał się sprawca wzlotu i upadku chana złotej Ordy który zdobył Moskwę w 1382 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.