Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rycerz1984

Przyjaźń polsko-ukraińska wymysłem mediów?

Rekomendowane odpowiedzi

Na zachodniej Ukrainie dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, wrogość w stosunku do polskości jest coraz bardziej widoczna. Stawia to pod znakiem zapytania rzekomo przyjacielskie stosunki polsko-ukraińskie.

Uważam, że popieranie niepodległości Ukrainy, czyli popieranie Juszczenki i tej, nie będę się wyrażał, z obwarzankiem na głowie, jest jakąś farsą. Każdy niezaślepiony wmawianiem przyjaźni z rezunami widzi, co się dzieje na zachodniej Ukrainie. Jak Polacy mogą wspierać ukraiński rząd wielbiący i honorujący zwierzęta z UPA? W głowie się to nie mieści i doprawdy niech nikt nie mówi, że gadam bzdury, na Ukrainie bywam przynajmniej raz w roku i widzę co się dzieje. Niszczenie znaków polskości, wznoszenie pomników mordercom z UPA i wpajanie na każdym kroku banderowskiej wizji historii. Na wschodniej Ukrainie tego nie ma, UPA jest w pogardzie i chociaż chciałbym, żeby Ukraina znalazła się w zachodniej strefie wpływów nigdy nie będę popierał niepodległości tego kraju w koncepcji Juszczenki i jego upowskich przyjaciół. Na zachodniej Ukrainie nie ma żadnej przyjaźni polsko-ukraińskiej, to tylko wymysły mediów, jest za to coraz bardziej podsycany nacjonalizm ukraiński. Wysokie emerytury i uwielbienie dla morderców z UPA jest żenujące. Przez szacunek dla tysiecy bestialsko zamordowanych Polaków nigdy nie poprę pana Juszczenki i jego polityki, nawet jeśli oznaczać by to miało, że Ukraina pozostanie w rosyjskiej strefie wpływów. Janukowycz przynajmniej gardzi tymi zwierzętami (mam na myśli oczywiście UPA) i ma wiadomy stosunek do nacjonalizmu ukraińskiego, najbardziej chorej doktryny, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat, mam nadzieję, że znajdą się osoby, które będą potrafiły przedstawić i uzasadnić swoje stanowisko, zamiast powtarzać zachwyty mediów nad relacjami polsko-ukraińskimi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że po w trakcie Euro 2012 i po nich stosunki między naszymi krajami się wzmocnią, na pewno między ludźmi, a polityka historyczna niczemu nie służy trzeba szukać rozwiązań przyszłościowych dla obu krajów. O historii warto i trzeba mówić w danym kraju, ale w stosunkach bilateralnych nie powinna być argumentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
A ja myślę, że po w trakcie Euro 2012 i po nich stosunki między naszymi krajami się wzmocnią,

Chyba ,że Ukraina przegra z nami w półfinale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, że po w trakcie Euro 2012 i po nich stosunki między naszymi krajami się wzmocnią,

Chyba ,że Ukraina przegra z nami w półfinale.

Gorzej jeśli wygra... : ) Ale mało prawdopodobne to jest. Na pewno podczas Euro będzie wiele inf. dt. Ukrainy w Polsce i odwrotnie. Wielu Polaków może na jakieś mecze swoich drużyn innych niż Polska pojedzie na Ukrainę. Euro myślę, że poprawi relacje między naszymi krajami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie tutaj żartujecie, a problem naprawdę zaczyna się robić poważny. Ja wiem, że może tego w mediach nie mówią, ale ta cała histeria z gloryfikowaniem UPA powoduje, że Polacy mieszkający na zachodniej Ukrainie zaczynają bać się o swoje bezpieczeństwo, a wiem o tym z przeprowadzonych rozmów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jeśli do Euro w ogóle dojdzie w Polsce, a jakoś w to nie wierzę, że zrobimy tę imprezę w 2012..

Sami Ukraińcy są bardzo mili dla Polaków. Wiem to, ponieważ byłem ostatnio na Ukrainie i nie odczułem nienawiści Ukraińców do Polaków. A nawet czułem się przyjemnie..

Może dlatego, że Polak jest w UE i pracodawcą na czarno Ukraińców? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.