Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mefiu100

Historia na UAM

Recommended Posts

kalki   

Odświeżę temat. Ktoś z forumowiczów studiuje historię na UAM ?

Przyznam, że zamierzam z tą uczelnią związać swoją przyszłość, oczywiście mówię o historii. Ale zastanawiam się jeszcze nad UMK. Dlatego przeglądam wiele stron internetowych związanych z danymi uczelniami i staram się zbierać wywiad środowiskowy :)

Edited by kalki

ludwisiu   

Ja aktualnie studiuje na UAM, specjalizacja Kultura Polityczna. Co mozna powiedzieć o samym wydziale? Takiej deorganizacji nie ma chyba nigdzie na swiecie ;) co paradoksalnie - wg mojej opini - wychodzi studentom na dobre(aczkolwiek to moja opinia, mnóstwo ludzi narzeka na to, szczególnie na brak aktywnosci wydziału w systemie USOS, ale to ma się w najblizszym czasie zmienić).

Mogę jedynie wypowiedzieć sie na temat swojego kierunku, który mnie jak najbardziej odpowiada - wiadomo historia połączona z myślą polityczną(na specj. nauczycielstwo są momentami absurdalne ćwiczenia i wykłady jak np. modulacja głosem czy coś takiego :) ). Kierunek jest 3 letni, wcześniej był 5 letni co da niestety odczuć - I semestr w porównaniu z innymi specjalizacjami to momentami poprostu za dużo (cała starożytność wrzucona w jeden semestr, podczas gdy reszta ma rozciągnięty na caly rok). Jednak da się przezyć więc nie ma obaw :) No i oczywiscie wykładowcy - wiadomo róznie z nimi bywa, jednak z wszystkich wytknął może bym max 2 jednostki - reszta jak najbardziej spoko do podyskutowania itd. z największymi kotami na wydziale czyli prof. Ilskim i dr hab. Prostko-Prostyńskim.

kalki   
Ja aktualnie studiuje na UAM, specjalizacja Kultura Polityczna. Co mozna powiedzieć o samym wydziale? Takiej deorganizacji nie ma chyba nigdzie na swiecie :) co paradoksalnie - wg mojej opini - wychodzi studentom na dobre(aczkolwiek to moja opinia, mnóstwo ludzi narzeka na to, szczególnie na brak aktywnosci wydziału w systemie USOS, ale to ma się w najblizszym czasie zmienić).

Ha! To dobre. Ja rozmawiałem z przedstawicielem studentów [o ile dobrze pamiętam z V roku] i zapewniał mnie, że Kultura i Myśl Polityczna to elita na Wydziale. Jak widać, troche przesłodził albo umyślnie pominął ten wątek [może dlatego, że nie pytałem o to].

Mogę jedynie wypowiedzieć sie na temat swojego kierunku, który mnie jak najbardziej odpowiada - wiadomo historia połączona z myślą polityczną(na specj. nauczycielstwo są momentami absurdalne ćwiczenia i wykłady jak np. modulacja głosem czy coś takiego ). Kierunek jest 3 letni, wcześniej był 5 letni co da niestety odczuć - I semestr w porównaniu z innymi specjalizacjami to momentami poprostu za dużo (cała starożytność wrzucona w jeden semestr, podczas gdy reszta ma rozciągnięty na caly rok). Jednak da się przezyć więc nie ma obaw No i oczywiscie wykładowcy - wiadomo róznie z nimi bywa, jednak z wszystkich wytknął może bym max 2 jednostki - reszta jak najbardziej spoko do podyskutowania itd. z największymi kotami na wydziale czyli prof. Ilskim i dr hab. Prostko-Prostyńskim.

Ten właśnie student [o którym pisałem wyżej] wspominał mi coś na temat tej atmosfery panującej na tym kierunku. np. Studenci raz w miesiący/semetrze mobilizują się i wychodzą z wykładowcą na piwo. Ciekawe rozwiązanie swoją drogą.

Dzięki za opinię, których tutaj brakuje. ;)

ludwisiu   

Co do elity to miał oczywiscie racje :) co zresztą podkreślił jeden z profesorów na jednym z moich pierwszych wykładów, żebyśmy się przygotowali bo jako elita na wydziale bedzięmy ciągle mieć podkładane nogi przez inne kierunki ;)

Aż tak źle nie jest, aczkolwiek mówie I semestr to było lekkie hmmm zdziwienie? gdy patrząc na moja karte egzaminacyjną zobaczyłem 5 egzaminów i jakies 9 zaliczeń podczas gdy inne specjalizacje ledwo dobijały do 2 egzaminów... Aczkolwiek mówie strach ma wielkie oczy - jeśli dobrze sobie przypominam to w I semestrze podczas egzaminów odpadła - uwaga uwaga - 1 osoba (tylko i wyłącznie z jej własnej winy, zresztą jak dołączysz na ten wydział, usłyszysz nieziemskie historie o tym osobniku :) ). Co do piwka z wykładowcami - jak najbardziej :) Sami nawet momentami sugerują takie rozwiązanie. A takie wyjście to nie jest "małe piwo". Można się dowiedzieć o baaardzo wielu przydatnych rzeczach panujących na wydziale.