Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

KoRn

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Mało tutaj tematów o zespołach, trzeba to zmienić. Tyle się o tym zespole powiedziało, a tematu o nim nie ma.

Co sądzicie o KoRnie? Jakieś Wasze ulubione płyty lub utwory? Może znajdą się tutaj userzy, którzy twórczości Davisa i spółki nie cierpią (zwolennicy takich brzmień na pewno się tutaj znajdą ;) )? Moje ulubione utwory (po jednej z każdej płyty):

- Daddy (KoRn)

- Got the life (Follow the leader)

- Dead, Hey daddy (Issues)

- Twist, Chi (Life is peachy)

- Twisted transistor (See you on the other side)

- Right now (Take a look in the mirror)

Co do pozostałych płyt to nie bardzo mogę się zdecydować. Z Greatest Hits jest inna sprawa, bo to przegląd najlepszych utworów, choć znalazło się tam też fajniutkie Word up!.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Co sądzicie o KoRnie?

Jeden z moich ulubionych, a zarazem najważniejszych dla mnie, zespołów. Byli jednym z pierwszych zespołów grających ostrzejszą muzykę, jakich zacząłem słuchać.

Co do ulubionych płyt. Przede wszystkim "Korn", pierwsza płyta nu-metalowa w historii (chociaż sam KoRn raczej nie uważa, żeby ich muzykę można było określić jako nu-metal, oni są po prostu KoRn), niesamowicie przejmująca, poruszająca bardzo trudną kwestię molestowania dzieci, a Davis z racji swojego dzieciństwa, wie o czym śpiewa. Także "See You on the Other Side" ma w sobie coś pociągającego, na pewno nie jest to KoRn z początków swojej kariery, ale taka odmiana dobrze im zrobiła, przynajmniej moim zdaniem. Niemniej wolę ich z czasów "Korn" czy też "Follow the leader". Ostatnimi czasy ciekawie wyszło im w MTV Unplugged.

Jeśli chodzi o poszczególne kawałki. Zdecydowanie "Daddy", "Blind", "Clown", "Shoots and ladders", "Fake", "Twisted Transistor", "10 or a 2-Way", "Open Up", "Coming Undone", "Seen it all", "Tearjerker", "A.D.I.D.A.S.", "Twist", "It's on" (polecam wersję puszczaną od tyłu), "Justin", "Falling away from me", "Thoughtless", "Blame", "I'm done", "Bitch We Got a Problem", "Kiss" ... i to by było chyba na tyle.

Ogólnie KoRn zajmuje u mnie szczególne miejsce, obok Lao Che, Scorpionsów i Bon Jovi mój ulubiony zespół.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Także "See You on the Other Side" ma w sobie coś pociągającego, na pewno nie jest to KoRn z początków swojej kariery, ale taka odmiana dobrze im zrobiła, przynajmniej moim zdaniem. Niemniej wolę ich z czasów "Korn" czy też "Follow the leader".

No właśnie odejście "Heada" chyba nie wyszło im na dobre. Jeśli Silveria odejdzie na stałe, to już się to prawie do reszty posypie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
No właśnie odejście "Heada" chyba nie wyszło im na dobre.

Z drugiej strony ile czasu można klepać to samo, trochę pobawią się czymś innym i z czasem zaczną wracać do tego co wychodziło im najlepiej. Eksperymenty w muzyce są wręcz wskazane, oczywiście z umiarem. Ostatni album jest nienajgorszy, ma kilka niezłych kawałków, "See You on the Other Side" też trzyma klasę.

Jeśli Silveria odejdzie na stałe, to już się to prawie do reszty posypie.

Na razie mówi się o krótkiej przerwie. Zresztą co ma się posypać, na razie grają, trasa koncertowa trwa. Niejeden zespół przeżywał odejście poszczególnych członków i jakoś się potem zbierał, i dalej grał świetnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Z drugiej strony ile czasu można klepać to samo,

Wiesz, jeśli mają klepać takie płytki jak "Korn" to ja osobiście obstaję za tym, by przestali szukać czegoś nowego :mrgreen:

Na razie mówi się o krótkiej przerwie. Zresztą co ma się posypać, na razie grają, trasa koncertowa trwa. Niejeden zespół przeżywał odejście poszczególnych członków i jakoś się potem zbierał, i dalej grał świetnie.

Grają, grają... Tylko że ja nie potrafię przekonać się do KoRna 3 - osobowego (oczywiście teoretycznie, bo za Silverię pracowały dwie osoby przy ostatniej płycie), wolę 5 - osobowy. Ale to takie moje prywatne odczucie - wolę przykładowo świetnego "Twista" od zaledwie dobrego w mojej opinii "Coming undone".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wiesz, jeśli mają klepać takie płytki jak "Korn" to ja osobiście obstaję za tym, by przestali szukać czegoś nowego :mrgreen:

W końcu by się znudziło. Za to np. cenię Lao Che. Chłopaki zebrali świetne recenzje za "Powstanie Warszawskie", "Gusła" także wyszły im bardzo dobrze, a jednak "Gospel" będzie się różnić od nich i to dość zdecydowanie, jeśli opierać się na "Drogi Panie". Szukanie czegoś nowego w muzyce (o ile to jeszcze możliwe) to podstawa, inaczej stali by się monotematyczni. Nie wszystko musi być od razu genialne, pokazali już, że grać potrafią. Chyba nie zapomnieli jeszcze tego;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Co do Davida Silverii to chyba nie jest tak dobrze: Wielu entuzjastów uważa, że David Silveria powróci, lecz z aktualnych wypowiedzi Davisa wynika, że bębniarz tej formacji odszedł na dobre. "Wiesz, ludzi przychodzą i odchodzą. Jesteśmy szczęśliwi, że byliśmy razem przez 12 lat, zanim Head odszedł. Ludzie się wypalają będąc tak długo w trasach. To przydarzyło się Headowi i Davidowi. My mamy pasję dla tego, co robimy. Będziemy robić to nadal, tak długo, jak będę śpiewał, będzie istniał KoRn." Z http://pl.wikipedia.org/wiki/Korn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.