Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Jestem ciekaw, co sądzicie o tym niezwykle ciekawym samolocie VTOL z podwójnym napędem turbośmigłowym? Wbrew dawnym opiniom, że taki wehikuł nie ma szansy bytu, pomimo licznych katastrof prototypów i ofiar śmiertelnych, 28 września 2005 roku Pentagon zaakceptował wprowadzenie tych maszyn do produkcji seryjnej.

W tym roku, 5 października, V-22 odbył swą pierwszą misję, który namierzył rozbitków w górach południowego Kolorado.

Jestem ciekaw, jak oceniacie tą nietypową maszynę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Na chwilę obecną trudno cokolwiek mówić o tej maszynie, póki co zakup potwierdził tylko USMC, zobaczymy za kilka miesięcy jak maszyna ta sie sprawdza i trudno nie przyznać że ma ogromny potencjał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Na chwilę obecną trudno cokolwiek mówić o tej maszynie, póki co zakup potwierdził tylko USMC, zobaczymy za kilka miesięcy jak maszyna ta sie sprawdza i trudno nie przyznać że ma ogromny potencjał.

360 wehikułów dla USMC, 48 dla US Navy i 50 dla USAF. Zamówienia naprawdę imponujące.

Jestem cały czas nurtuje mnie pytanie- co takiego ma w sobie Osprev, czego nie mają helikoptery transportowe pokroju CH-53 czy CH-46?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
360 wehikułów dla USMC, 48 dla US Navy i 50 dla USAF. Zamówienia naprawdę imponujące.

Widać z informacjami jestem nieco do tyłu :D

Jestem cały czas nurtuje mnie pytanie- co takiego ma w sobie Osprev, czego nie mają helikoptery transportowe pokroju CH-53 czy CH-46?

Jak to co? jest dużo szybszy niż zwykły śmigłowiec a dysponuje podobnymi możliwościami jeśli nie większymi, mnie zastanawia czy to nie jest wstęp do czegoś w rodzaju ciężko uzbrojonych szturmowo-transportowych Dropshipów ala te z filmu Aliens (eh te s-f :razz: ) :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie trzy lata od ostatniego postu na temat V-22. Jestem ciekaw co teraz myślicie o tego typu pojeździe. Dalej jest dość innowacyjnym rozwiązaniem lotniczym. Choć szybki i będący połączeniem samolotu i śmigłowca co pozwala mu zawisnąć w powietrzu to jednak nie przyjął się aż tak bardzo w lotnictwie cywilnym. Produkowany jest jednak bardziej dla wojska niż dla lotnictwa cywilnego, choć słyszałem o produktach dla prywatnych właścicieli.

Więc co myślicie o tym, hmm, "helisamolocie"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Jednym słowem sprzęt pierwszej klasy ;) wyląduję ci prawie wszędzie tak jak helikopter co zabierze żołnierzy czy coś innego a potem wzbije się w górę i poleci jak samolot. Słyszałem że on może przenosić jakieś pojazdy jak np. samochody bojowe lub transportery opancerzone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Overcome   

Niekoniecznie. Ja słyszałem, że Amerykanie mieli bardzo duże problemy z tego typu samolotami. Chodzi tu przede wszystkim o sprzężenie obydwu gondol, tak, aby jednocześnie wykonały zwrot. Nie wiem, czy już pokonali tą przeszkodę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

dokładnie, może zainstalowali jeden napęd na te gondole i równomiernie je wykręca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Overcome   

Ja myślę, że jeżeli rozwiązali ten problem, to za pomocą komputerów. Po prostu wprowadzili zmiany w programie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Dokładnie, jest już w służbie i cieszy się dużym powodzeniem ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.