Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wy i jedzenie

Rekomendowane odpowiedzi

puella   

Ja i jedzenie od miesiąca zakolegowaliśmy się znacznie-jestem na diecie tuczącej, a cel tego poświęcenia to 55 kila (tyle chcę ważyć). A jako, że jestem z wykształcenia też kucharką i też dietetykiem, to wiem co robić- zresztą bez tego też wiadomo jak się utuczyć. :huh: Wczoraj sałatkę makaronową zdiełałam np..

Jednak generalnie gotować za bardzo nie lubię-leniwa jestem jak cholera...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Brodson   

Pizza własnej roboty, zapiekanki, jajecznica i McDonald's :) lubie czasem zjeść coś innego ale raczej nie przepadam za egzotycznymi daniami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat.

W domu raczej po polsku,niemiecku i hiszpansku.Mieszanka stylow wynikla z narodowych przyzwyczajen i dostepnosci produktow.

Sniadania raczej po polsku czyli jajecznica na bekonie co wspaniale wplywa na moj holesterol.

Z kuchni polskiej uwielbiam tatara(nie mowiac juz o tatarze z lososia),najlepsze na swiecie zupy,musztardy i wedzone kielbasy.Sledziami w oleju czy smietanie moge sie zajadac bez opamietania.

Z kuchni niemieckiej piwa w kuflach,golonki,kielbasy i razowiec, a to wszystko w porcjach ogromnych z obowiazkowa kapusta.Zdecydowanie kuchnia dla facetow.

Z hiszpanskiej tzw.tapas czyli przekaski.Od zwyklych pieczonych kartofelkow z czosnkowym majonezem po owoce morza,swietna sprawa dla kogos kto lubi posiedziec w barze z piwem lub winem i stale czyms zagryzac.Latem andaluzyjski chlodnik obowiazkowo wrecz codziennie no i wina oczywiscie,bo za oknem najwiekszy region uprawy winorosli w tym kraju.Ceny jak za wode mineralna,jakosc coraz lepsza,a jezeli o wybor chodzi to w kwadracie 30 na 20 km wyrabia sie ok 800 gatunkow.Jest w czym wybierac.

Do granicy z Kastylia kilkanascie kilometrow,a wiec kuchnia na bazie wina,oliwy,ziemniakow i wieprzowiny.Czyli nic specjalnie szokujacego egzotyka.

Lubie tez zachodzic do amerykanskiej sieci Fosters Hollywood(nie mylic ze snobistycznym Planet Hoolywood).Steki 350g,gigantycznych rozmiarow zeberka z grila,pieczone kartofle z maslem,dziwnie znajome salatki np.z bialej kapusty,marchewki i smietany.Do tego kufle niemieckiego piwa i desery jak dla Guliwera.Jak ktos zyje hamburgerowym stereotypem to szybko zmieni zdanie.

Nowym typem restauracji sa bufety typu Wak.Kuchnia mieszana,zazwyczaj koreansko-japonska.Placi sie stala cene i nabija wage do woli.Produkty sa surowe i na miejscu sympatyczni egzotyczni dzentelmeni je nam pieka,gotuja i griluja wedle zyczenia i kaprysu.Do wyboru warzywa,ryby,owoce morza i miesa rozmaite.Jak ktos lubi sie objadac owocami morza czy sushi to tylko tam prosze sie kierowac.Przy odrobinie szczescia mozna trafic nawet na ostrygi.Swietna sprawa dla osob lubiacych kulinarne eksperymenty.

Unikam jak ognia chinskich barow.Po prostu kaczka okazuje sie kurczakiem,rekin dorszem,a wszystko jak w wojskowej stolowce jest odgrzewane po kilka dni z rzedu.Brrr...

Z dan "ulicznych" kebab,hot-dogi i zapiekanki.

Co do trunkow to piwa zdecydowanie,o winach juz bylo.Przed francuskim koniakiem czy armaniakiem kleknac wrecz z szacunkiem nalezy.Po sporym obiedzie kieliszek czegos na trawienie wrecz obowiazkowy.Chocby regionalnej brandy czy likierku ziolowego.Wloska grappe bardzo lubie.Swietnie smakuje po steku zapijanym chianti.Z polskich wodek Zubrowka.Bez problemu mozna w ostatnich latach nabyc Sobieskiego w kilku gatunkach.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.