Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Quiz - Polska pod Zaborami

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   
Czy tak?

Dokładnie o te opowieści mi chodziło :razz:

Pytanie zadaje Albinos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Jeśli starsza, to może Prądzyński, chociaż jego związek z Napoleonem był raczej niewielki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Też nie, jest to postać raczej mało znana. A z Napoleonem był związany przez pewną kobietę, a właściwie dwie kobiety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Kojarze pewne fakty... hm...Czy jeśli mogę prosić o podpowiedź- czy on ma zwierzęce nazwisko? I był związany z Księstwem Warszawskim w jakiś znaczący sposób, czy grał jakąś rolę jeśli chodzi o oraganizację armii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie ma zwierzęcego nazwiska (przynajmniej ja tam nic zwierzęcego nie widzę) ani nie był w jakiś specjalny sposób związany z Księstwem Warszawskim, przynajmniej o niczym takim mi nie wiadomo. Był członkiem tajnych związków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Albinosie, trzeba przyznać, pytanko Ci się udało :mrgreen:

Mam w zanadrzu kilka nazwisk,Franciszek Młokosiewicz ale raczej nie sądzę, żeby którekolwiek z nich było odpowiednim... Tym razem ( :wink: ) stawiam na Franciszka Młokosiewicza, chociaż przekonany nie jestem.

Albinosie, może jakaś podpowiedź??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Też nie Franciszek Młokosiewicz. Odznaczony Virtuti Miliatri, za bitwę pod Liskiem odznaczony Złotym Krzyżem Virtuti Militari.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ostatnia podpowiedź. Mąż siostry Marii Walewskiej, teraz już chyba nietrudno będzie znaleźć odpowiedź:wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Jak widzę, quiz przystanął, a więc podam nazwisko pewnej osoby (męża młodszej siostry Marii), lecz nie wszystkie dane mi się zgadzają (może rozbieżność w źródłach... :roll: ).

Albinosie, czy jest to August Radwan :?:

P.S. Posty uznane za spam będą kasowane. Tak samo będzie wobec dużej liczby nieprawidłowych odpowiedzi, aby zachować przejrzystość w temacie.

Pozdrawiam piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Walczył w bitwie pod Stoczkiem

W takim razie Stanisław Rychłowski, tyle tylko, że on Virtuti Militari dostał jeden raz (Złoty Krzyż)...

Jeśli nie, to ja się poddaje, zaś nie widząc aktywności innych userów proszę o inne pytanie. :)

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Brawo piterzx;) Z tymi dwoma VM coś musiało mi się pomylić, tym bardziej brawo;) Twoja kolej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.