Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Książki nieistniejące, które istnieć powinny

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Podobny temat znajduje się w dziale "II wojna światowa - Polska", jednak ten jest tworzony z myślą o całej historii, bowiem nie tylko w II WŚ są luki w bibliografii. Zapraszam do dyskusji.

Odczuwam porażający brak książek o I wojnie północnej. Zarówno Skworoda jak i Wisner zahaczają o ten temat, omawiając genezę wojen polsko - szwedzkich, jednak jest to bardzo szczątkowe, a Tofik chcieć więcej. Brakuje mi również biografii Pioruna i Krzysztofa II Radziwiłła. Brak troszkę jeszcze biografii dwu ostatnich Przemyślidów.

A - i nie jestem wszechwiedzących. Gdybyście spotkali gdzieś w necie pozycje na te tematy, to proszę, linka podeślijcie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam niedobór książek na temat trzech powstań śląskich. Jeżeli już są to tylko niewielkie. Nie spotkałem się jeszcze także z jakimiś książkami na temat powstania wielkopolskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja odczuwam przede wszystkim brak książki, która rzetelnie opisywałaby meandry tajemniczej śmierci Aleksandra Wielkiego w Babilonie 10 czerwca 323 p.n.e. Legend, przypuszczeń i spekulacji dotyczących tego iście tajemniczego wydarzenia narosło już tak wiele, że przydałoby sie w końcu wyjaśnić kulisy śmierci jednego z największych dowódców i zdobywców w historii świata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Ja odczuwam przede wszystkim brak książki, która rzetelnie opisywałaby meandry tajemniczej śmierci Aleksandra Wielkiego w Babilonie 10 czerwca 323 p.n.e. Legend, przypuszczeń i spekulacji dotyczących tego iście tajemniczego wydarzenia narosło już tak wiele, że przydałoby sie w końcu wyjaśnić kulisy śmierci jednego z największych dowódców i zdobywców w historii świata.

O ile wiem, istnieje taka książka, ponieważ oglądając jakiś program w TV o tejże tematyce, mówili właśnie o jakiejś książce poruszającej tenże problem. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
O ile wiem, istnieje taka książka, ponieważ oglądając jakiś program w TV o tejże tematyce, mówili właśnie o jakiejś książce poruszającej tenże problem. :mrgreen:
Markusie, zgoda - takie książki istnieją, ale każda z nich jest niedoskonała, gdyż jej autor udowadnia swoją teorię dotyczącą śmierci Aleksandra Wielkiego. Mi chodzi o książkę, która NIGDY nie postanie, bo NIKT NIGDY NA 100% NIE BĘDZIE W STANIE wyjaśnić śmierci Aleksandra. Dlatego chciałbym, aby taka książka powstała :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Książka może nie tyle nieistniejąca, co praktycznie niemożliwa do dostania na polskim rynku. Mowa o tetralogii Donalda Kagana o wojnie peloponeskiej: "The outbreak of the Pelloponnesian War", "Archidamian War", "The peace od Nicias and the Sicilian expedition" oraz "The fall of the Athenian empire". Świetny opis przebiegu całej wojny. Autor wykonał naprawdę fenomenalną robotę. Czyta się idealnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Ja odczuwam niedobór książek na temat trzech powstań śląskich. Jeżeli już są to tylko niewielkie. Nie spotkałem się jeszcze także z jakimiś książkami na temat powstania wielkopolskiego.

Istnieje wydanie wielotomowe o powstaniach śląskich. Również na temat powstania wielkopolskiego wyszły dziesiątki, jeśli nie setki opracowań naukowych. Zajrzyj do Wielkopolski lub Lubuskiego. :P

Mnie cholernie brakuje książki o historii Europy Środkowo-Wschodniej we wczesnym średniowieczu. Bardzo niewiele na rynku polskim (polskim!) jest pozycji. Z dostępnych środków mamy do czynienia tylko z rosyjskimi i sowieckimi monografiami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.