Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
owczar

Nauka j.Egipskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.

Po pierwsze:

j. staroegipski jest językiem niezwykle trudnym. Każdy z hieroglifów może symbolizować coś innego, dodatkowo znaczenie może być zmienione w zależności od poprzedzającego je determinatywu.

Po drugie:

jakiego języka można się nauczyć szybko ?

Dzieciom mówienie po polsku sprawia trudności nawet do 6 - 7 lat, a czasem i dłużej, chociaż przebywają z nim cały czas.

Po trzecie:

w jaki sposób chcesz się nauczyć j. staroegipskiego bez pomocy fachowców ? Proponuję kupić sobie kurs języka np. rosyjskiego w 2 miesiące, ciekawe czy będzie coś z niego umiał po upływie tego czasu, a przecież jest to język jakże podobny do polskiego !

Kończąc:

Nie możliwe jest nauczenie się języka (jakiegokolwiek ) za pomocą Internetu :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie.

Po pierwsze:

j. staroegipski jest językiem niezwykle trudnym. Każdy z hieroglifów może symbolizować coś innego, dodatkowo znaczenie może być zmienione w zależności od poprzedzającego je determinatywu.

He he he.

Wcale że nieprawda. Można. Egipski jest trudny tylko ze względu na różnice mentalne. Każdy z hieroglifów nie może symbolizować czegoś innego, ponieważ określają one konkretne sylaby. Determinatywy określaja zaś o jakie konkretne słowo chodzi. Egipski nie jest trudny (w porównaniu np. z akadyjskim).

Po drugie:

jakiego języka można się nauczyć szybko ?

Dzieciom mówienie po polsku sprawia trudności nawet do 6 - 7 lat, a czasem i dłużej, chociaż przebywają z nim cały czas.

Zapominasz, że egipski jest językiem martwym, tj. nikt w nim dziś nie mówi. Nauka egipskiego ogranicza się jedynie do poznania gramatyki, słownictwa i pisma.

Po trzecie:

w jaki sposób chcesz się nauczyć j. staroegipskiego bez pomocy fachowców ? Proponuję kupić sobie kurs języka np. rosyjskiego w 2 miesiące, ciekawe czy będzie coś z niego umiał po upływie tego czasu, a przecież jest to język jakże podobny do polskiego !

Ja bez pomocy fachowców nauczyłem się w około 2 lata. Fakt, że potrzebuję słownika i pomocy podręczników ale nie mam większych problemów z tłumaczeniami.

Co do tego. Z bazy bibliograficznej ETANA można za darmo ściągnąć Korostovcewa Wprowadzenie do filologii egipskiej i Gardinera klasyczny już podręcznik czyli Gramatykę. Niestety obie pozycje są w języku rosyjskim i są już dość stare. Mimo to daja dobrą podstawę pod dalsze studia językowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Na początek są dobre, ale radzę szybką uaktualnić swoją wiedzę. Parę spraw językowych się pozmieniało (tj. nauka poczyniła postępy :hug: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja na razie siedzę w zupełnie innych językach, chciałam po prostu ten staroegipski tak sobie zobaczyć, ale jakbym się jednak zdecydowała to liczę na możliwość konsultacji :hug:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Gdyby potrzebna była pomoc to polecam się także w akadyjskim. Dostępny jestem na www.forum.historicus.pl w dziale starożytność. Postaram się być obecny również i tutaj.

//Adm. reklamę zostawię w tym przypadku jednak nie powinienem, gdyż historicus moją ocenzurował i zrobił z niej jakiś kadłubowy temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chaemuaset> czy znasz może jakieś podręczniki etc w języku angielskim lub polskim, dostępne na internecie? :hug: niestety nie znam ani rosyjskiego, ani cyrylicy.

Czy język akadyjski jest trudny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Takowe oczywiście istnieją ale niestety nie są dostępne w internecie. Niedługo ukończę skrypty z obydwu podanych przeze mnie wyżej pozycji - spokojnie się nimi podzielę. Proszę mi tylko o tym przypomnieć za jakiś czas :hug:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niestety. Takowe oczywiście istnieją ale niestety nie są dostępne w internecie. Niedługo ukończę skrypty z obydwu podanych przeze mnie wyżej pozycji - spokojnie się nimi podzielę. Proszę mi tylko o tym przypomnieć za jakiś czas :hug:

Dziękuję bardzo :) bardzo mi na tym zależy, a fakt faktem jezyka rosyjskiego NIE ZNAM - to już nie te czasy.

Czekam cierpliwie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   

Do języka Egipskiego jest sporo dobrych podręczników ale w języku niemieckim. W Polsce jest Albertyna Szcudłowska, która sie zajmowała Egiptem( w tym także językiem-szczątkowe informacje na temat języka znajdziesz w pracy wydanej pod jej red.Starożytny Egipt), ale czy wydala podręcznik do nauki języka, nie wiem. myślę, ze warto sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Do języka Egipskiego jest sporo dobrych podręczników ale w języku niemieckim. W Polsce jest Albertyna Szcudłowska, która sie zajmowała Egiptem( w tym także językiem-szczątkowe informacje na temat języka znajdziesz w pracy wydanej pod jej red.Starożytny Egipt), ale czy wydala podręcznik do nauki języka, nie wiem. myślę, ze warto sprawdzić.

I kto mi powie, że Polska nie jest zadupiem Europy.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I kto mi powie, że Polska nie jest zadupiem Europy.....
Nie piszę się podręczników, których nikt nie kupi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I kto mi powie, że Polska nie jest zadupiem Europy.....
Nie piszę się podręczników, których nikt nie kupi...

Tak, pewnie! Tak samo jest z fińskim - nikt nie pisze podr. do tego języka, bo niby nie ma kupców, a ja znam conajmniej paredziesiąt osób które taki podr. by kupiły z pocałowaniem ręki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym problem że 50 nikt nie wyda. Jeśli już to może z 500 ale zabrakło by nabywców...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.