Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Wojna północna 1700-1721

Recommended Posts

Porozmawiajmy o zapomnianej przez większość naszych obywateli wojnie północnej, która przecież miała ogromny wpływ na dzieje Polski. Czy możnabyło zwyciężyć, albo zmniejszyć obraz klęski podczas tej wojny? Jakie były główne przyczyny niepowodzenia Polaków podczas niej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Taki temat już jest http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1119

Czy możnabyło zwyciężyć, albo zmniejszyć obraz klęski podczas tej wojny?

Nie można było zwyciężyć, bo formalnie RON nie brała udziału w wojnie :wink: Zresztą - nasza armia nie była już taką machiną jak w XVII wieku, wodzów dobrych też jak na lekarstwo - armia szwedzka też nie była tym czym kiedyś jednak miała niezłych wodzów, a ich armia od naszej chyba gorsza nie była.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.