Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Lars

Jak przygotować sie do matury, żeby studiować na UJ?

Rekomendowane odpowiedzi

Lars   

Witam wszystkich, studiowania prawa na UJ to duże wyzwanie z którym chciałbym się zmierzyć, prosiłbym o pomoc, sugestie w wyborze podręczników i wszelkich inych pomocy naukowych które pozwoliłby mi przygotować sie należycie do matury.

P.S. jako język obcy zamierzam pisać niemiecki. Czy angielski jest wymagany?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest wyższy próg w woli ścisłości na UJ jest, aż 500 miejsc na dzienne, więc nie jest najgorzej. W tym roku na 500 punktów trzebabyło w 1 rekrutacji mieć jakoś 410. Czli z ang. podst. + wos podst. i rozsz. + hist. pods. i rozsz. Co do przygotowań wiele wskazówek znajdziesz w dziale matura. Znajdują się tam i potrzebne wskazówki jak i literatura.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lars   

Ok, dzięki, a co z tym moim niemieckim? bo na stronie UJ jest napisane że liczone są historia, wos + język nowożytny, a tutaj wszyscy piszą o angielskim...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
P.S. jako język obcy zamierzam pisać niemiecki. Czy angielski jest wymagany?

I słusznie :thumright: Precz z angielskim! :P

bo na stronie UJ jest napisane że liczone są historia, wos + język nowożytny, a tutaj wszyscy piszą o angielskim...

Jeśli jest tak zaznaczone, to możesz pisać niemiecki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak może być francuski, angielski, hiszpański etc. to co w szkole masz i z czego można napisać maturę. Piszą angielski bo większośc z niego pisze maturę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
uczeń23   

Prawdopodobnie ażeby dostać się na UJ trzeba być geniuszem historyczny który wielokrotnie przeczytał dziesiątki publikacji ujmujących dane tematy pod różnym kątem. Jestem przekonany, iż jeżeli pan Jargen został wpisany na listę rezerwową z wynkiem(jak przeczytałem na jednym z postów) 96% to stanowi to odpowiedni komentarz odnośnie trudności dostania się na taki wydział. Nie mam pojęcia w jaki sposób zapamiętać treści dużej ilości naukowych książek w przeciągu niecałych 8 miesięcy czasu do matury. A nawet i to nie jest gwarantem sukcesu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Na historie na UJ byłem na czołowych miejscach, ja byłem na rezerwie na prawo na Uniwersytet Warszawski, ale później i tak się tam bez problemu dostałem zaraz na początku II rekrutacji. Na UJ na prawo dostałem się odrazu, więc nie przesadzajmy, że tam trzeba po 100% napisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.