Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kto powinien zostać prezydentem RP?

Kto powinien zostać prezydentem RP?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • D. Tusk
      9
    • J. Kaczy?ski
      1
    • W. Cimoszewicz
      2
    • A. Lepper
      0
    • M. Borowski
      1
    • M. Giertych
      0
    • H. Bochniarz
      0
    • J. Mikke
      1
    • Nie b?d? g?osowa?
      0
    • Kto? inny
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Kto powinien zostać prezydentem RP?

Moim zdaniem Donald Tusk. Najlepszy program wyborczy bo bardzo liberalny, jest człowiek spokojny, uczicwy bo ja w każdym bądz raznie nie słyszałem o jakiejś aferze z nim związanej. Jest z wykształcenia historykiem... to też + Tusk powiedział, że Platforma doprowadzi do "odważnego przełomu" w Polsce i uwolni ją od "upokarzających i hańbiących rządów". Tusk zaznaczył, że powinno się szukać wszelkich szans dla Polski, które "dadzą Polakom wielkie zwycięstwo w Europie". Podkreślił, że Polacy w przyszłości powinni stać się jednym z liderów wśród państw europejskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Uwazam ,ze nikt poza Cimoszewiczem i Lisem nie jest godny uwagi . Pierwszy za doswiadczenie jako minister spraw zagranicznych i umiarkowane poglady polityczne .

Drugi za to ,ze jest "swierza krwia" i moze cos zmienic ( ale czy to zrobi ) . Jak na razie obydwai nie kwapia sie do bycia prezydentem ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Uwazam ,ze nikt poza Cimoszewiczem i Lisem nie jest godny uwagi . Pierwszy za doswiadczenie jako minister spraw zagranicznych i umiarkowane poglady polityczne .

Drugi za to ,ze jest "swierza krwia" i moze cos zmienic ( ale czy to zrobi ) . Jak na razie obydwai nie kwapia sie do bycia prezydentem ....

Tyle, że Cimoszewicz powiedział, że kandydować nie będzie, a Lis nic nie powiedział więc najprawdopodobniej też odpada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Jak dla mnie tylko Lis - reszta to złodziejskie świnie, kłamcy, oszuści, półgłówki etc. w błyszczących garniturach, gdzie sam krawat jest warty rocznej pensji ograbianego polaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Gdyby widły z biało-czerwonym krawatem mianować na premiera, a małpę na prezydenta - było by indentycznie - przynajmniej na wypasione "gęby" nie trzeba było by patrzeć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że pierwszy brazylijczyk RP, Lepper z widłami i biało czerwonym krwawatem zbyt dużo nie ugra... Najlepiej w ogóle nic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Naprawde trzeba przyznac ,ze nie ma odpowiednich kandydatow na najwyzszy urzad w panstwie . Taka osoba musi spelniac wiele kryteriow o czym zapominaja ubiegajacy sie o ten "stolek". Przede wszystkim powinna miec charakter reprezentacyjny calego narodu a nie tylko ludzi z "partii" . Posiadanie doswiadczenia dyplomatycznego jest rownierz wskazane. Nie wspominam juz o tak ewidentnych ( nie dla wszystkich "ludzi" z listy ) sprawach jak : umiejetnosc wyslawiania sie , dobre maniery , znajomosc jezykow obcych itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Każdy się pcha na ten stołek, ponieważ po zakończeniu kadencji, do końca życia eks-prezydent ma służbowy samochód oraz ochroniarzy... na co to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Każdy się pcha na ten stołek, ponieważ po zakończeniu kadencji, do końca życia eks-prezydent ma służbowy samochód oraz ochroniarzy... na co to?

+ wysoką emeryturę

+ zazwyczaj załapie się na jakaś posade (Kwaśniewski słyszałem spekulacje, że może byc sekretarzem (ONZ)

+ jeździ i daje wykłady, za które dostaje dużo kasy

dlaczego?

Chyba nie wyobrażasz sobie żeby prezydent żył w nędzy?

Przez kilka lat kadencji miał wgląd w najtajnieszje sprawy RP dlatego dostaje ochrone i samochód.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Admin ma racje , prezydent czy byly prezydent to osoba narazona na wiele niebezpieczenstw . Glownie przez to jaka wiedze posiada np. Kwasniewski przez 10 lat z pewnoscia byl w posiadaniu informacji najwyzszego stopnia tajnosci . Co do wykladow - to dlaczego ma ich nie udzielac? Dobrze by bylo gdyby to jeszcze robil na krajowych uczelniach . Studenci maja wtedy kontakt z czlowiekiem i jego ogromnym doswiadczeniem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech Kwaśniewski mimo mojego afrontu do niego wynikającego z odmiennych poglądów życze mu żeby został Sekretarzem Generalnym ONZ wtedy mielibyśmy kogoś wysoko...

Co do wyborów ciekawe czyl SLD i PD wystawią kandydatów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Ale w Polsce to wszyscy lecą na kasę "Dla mnie! Mnie się należy najwięcej! wszystko moje!"

I te wożenie się wózkami i posiadanie ochroniarzy - za czyje to pieniędze :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale w Polsce to wszyscy lecą na kasę "Dla mnie! Mnie się należy najwięcej! wszystko moje!"

I te wożenie się wózkami i posiadanie ochroniarzy - za czyje to pieniędze :x

Wierz mi, ale bardziej ich podnicea władza niż pieniądze :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Zgadza sie , chociaz sa tez tacy ,ktorzy tylko zapelniaja swoje konta by po kadencji jechac na dluuuuuuugie wakacje :wink: Jednakze z drugiej strony - co My bysmy zrobili gdyby przez "nasze rece" przechodzily miliony ? Moze wzielibysmy jeden? - ja jednak bardziej ( chyba ) bym zwracal uwage na wladze ..... 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.