Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jaka partia powinna rządzić RP? Wybory 2005 r.

Partia, która powinna rządzić polską to:  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      5
    • PiS
      1
    • LPR
      1
    • Samoobrona
      0
    • PSL
      0
    • SdPL
      0
    • SLD
      1
    • PD
      1
    • Jaka? inna
      0
    • Nie b?de g?osowa?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

ango   

Czy ktoś oglądał wczoraj program Lisa?

Niestety nie oglądałam do końca bo zasnełam ( jestem chora ) ale to co zdązyłam zobaczyć nie za bardzo mi się podobało. A chodzi mi o wystąpienie Tuska. Cimoszewicz wyszedł ( wg mnie ) lepiej ( o zgrozo!! ) mimo że nie odpowiał na pytania, tylko same frazesy i ogólniki,był bardziej opanowany a nawet nie był tak arogancki jak zawsze.

Ponadto mam pytanie skierowane do Zygmunta. O co chodzi z podatkiem liniowym? A bardziej precyzyjnie to jakim cudem ma wyjść Polakom na lepsze ( zwykłym Polakom, nie tym bogatym ) bo głowie się nad tym i jakoś nic sensownego mi nie wychodzi. Pytam się bo jeśli chodzi o wybory prezydenckie to jestem już zdecydowana, ale jeśli chodzi o parlamentalne to się waham.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie remis ze wskazaniem na Tuska, gdyż Tusk więcej wypomniał Cimoszewiczowi, który za wyjątkiem podatku liniowego nie miał co wygarnać Tuskowi, co świadczy o sile Tusk i słabości Cimoszewicza.

Btw. ten wątek bardziej nadaj się do tematu o wyborach prezydenckich, więc ewentualna odp. proszę podać tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

To ja coś o reklamach wyborczych partii ;) (podaje ocene rzeczpospoltej, bo się z nią zgadzam):

Przodująca w sondażach Platforma Obywatelska nikogo nie krytykuje i niewiele obiecuje. Donald Tusk zapewnia jedynie, że weźmie "pełną odpowiedzialność" - pisze "Rzeczpospolita".

Z kolei, lektor w reklamie Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że partia wie, jakie są problemy Polaków. Lech Kaczyński gwarantuje, że PiS będzie prowadziło politykę prorodzinną.

PSL obiecuje tanie biopaliwa.

SdPL w rytm hip-hopu deklaruje walkę z korucją i odpartyjnienie państwa,

SLD zaś przestrzeganie lewicowych zasad.

Reklamówka Ligi Polskich Rodzin to jasny przekaz. Gdy rządziła lewica oraz liberałowie z PO i PiS, było źle i ponuro. Gdy do władzy dojdzie LPR, będzie kolorowo i sielankowo.

Specjalista od krytykowania - Andrzej Lepper - w reklamówce Samoobrony mówi, że oni wszyscy już rządzili i są winni naszej biedy.

W sumie to wychodzi, że najlepszą ocene dostała reklamówka LPR ;)

Reszty opinii rzeczpospolitej na temat innych reklam nie przytaczam bo chodzi już o ekstremistów ... typu PD demokraci.pl, RP, i tak dalej.

A jest jeszcze najnowszy sondaż PBS (już nie tak dobry dla PO), pozwole sobie przytoczyć:

Sondaż PBS: PO ma poparcie 35 proc. Polaków

"Gazeta Wyborcza": Zakończył się trwający od początku sierpnia gwałtowny wzrost notowań Platformy Obywatelskiej i jej kandydata na prezydenta Donalda Tuska. Dziennik publikuje wyniki sondażu przeprowadzonego dwa tygodnie przed wyborami.

W głosowaniu do Sejmu, Platforma zyskałaby 35 procent poparcia, czyli o 3 punkty mniej niż przed tygodniem. Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 22 procent głosów, SLD i LPR po 10 procent oraz Samoobrona 9 procent.

Przeliczając te wyniki na miejsca w Sejmie - PO zdobyłaby ich 196, PiS - 120, SLD i LPR po 51 oraz Samoobrona - 42.

W głosowaniu do Sejmu, Platforma zyskałaby 35 procent poparcia, czyli o 3 punkty mniej niż przed tygodniem. Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 22 procent głosów, SLD i LPR po 10 procent oraz Samoobrona 9 procent.

Przeliczając te wyniki na miejsca w Sejmie - PO zdobyłaby ich 196, PiS - 120, SLD i LPR po 51 oraz Samoobrona - 42.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-10 września przez PBS na 1013-osobowej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Co prawda sondaż i tak nie jest wiarygodny bo zrobiony na zlecenie GW ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, to, że Roman Giertych obraził się na GW, gdyż jest związana z Solidarnościom a on jak ostatni Mohikanin twierdzi, że w Magdalence jakieś układy z komunistami były (oczywiście możesz to potwierdzić, lecz narazie żaden szanujący się historyk z IPNu czy innny nie podzielił tego zdania, dlatego i ja nie podzielam) dlatego osoby z LPRu nie gadają z GW (na szkodę sobie). Dlatego Rzeczpospolita mówisz, że to gazeta wiarygodna..., bynajmniej nie kierując się obiektywizmem. Sugerując, że sondaże dla GW są niewiarygodne nie podważasz GW, ale ośrodki badania publicznej, ale ja jednak ufam OBOPowi czy PENTORowi bez względu na gazetę w jakiej się te sondaże ukażą.

Reszta to właściwie nie podlega dyskusji, bo to kolejny przedstawiony sondaż tak jak wczorajszy sondaż dla Wiadomości, w którym Tusk ma 45%, a PO brakuje 12 mandatów do samotnego rządzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   
Roman Giertych obraził się na GW, gdyż jest związana z Solidarnościom a on jak ostatni Mohikanin twierdzi, że w Magdalence jakieś układy z komunistami były

Obraził, bo GW szkaluje LPR bez przerwy, właściwie nigdy nic dobrego o LPR nie napisała. A jakiś czas temu napisali pochlebny artykuł o Macieju Twarogu.

Nikt nie wie czy na pewno były, ale z oglądu sytuacji w Polsce można się domyślić, że TAK. Nie przeprowadzono lustracji, właśnie na początku lat 90 np: Donald Tusk i Jan Rokita byli jej przeciwni, teraz oczywiście zmienili zdanie to dobrze ;).

A narazie nie potwierdzono tego bo dokumenty są utajnione a część ma generał Kiszczak ...

dlatego osoby z LPRu nie gadają z GW (na szkodę sobie).

Osoby z LPR rozmawiają z GW, przykład Marek Kotlinowski (prezes LPR), z GW nie rozmawiają byli i obecni działacze MW.

Dlatego Rzeczpospolita mówisz, że to gazeta wiarygodna..., bynajmniej nie kierując się obiektywizmem

Nie mówie, że wiarygodna ale lepsza od Wyborczej ... a każdy sondaż jest nieobiektywny ... wygrywa ten kto płaci za niego

Sugerując, że sondaże dla GW są niewiarygodne nie podważasz GW, ale ośrodki badania publicznej, ale ja jednak ufam OBOPowi czy PENTORowi bez względu na gazetę w jakiej się te sondaże ukażą.

Właśnie ja nie ufam OBOPowi czy PENTORowi bo w ostatnich wyborach dawały LPR ok. 5% a dostała 16 % i zajęła 2 miejsce po PO wyprzedzając PiS (chodzi o wybory do PE).

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że PO naprawde ma największe poparcie i że Donald Tusk jest wiodącym kandydatem o tym że PO jest pierwsze można wnioskować z wyboró do PE a nie z sondaży ;)

Reszta to właściwie nie podlega dyskusji, bo to kolejny przedstawiony sondaż tak jak wczorajszy sondaż dla Wiadomości, w którym Tusk ma 45%, a PO brakuje 12 mandatów do samotnego rządzenia.

W tym PO ma 196 mandatów i brakuje jej 35 do samodzielnych rządów.

A tu rozmowa w sygnałach dnia właśnie o sondażach wyborczych i ich wartości.

Jak mówie to, że PO prowadzi i wygra nie ulega wątpliwości dlaczego już pisałem, ale wyniki LPRu (napewno) i SLD (chyba, dlatego że ich twardy elektorat to 17 %) są zaniżone ... ale sondażom nie wierze bo kłamią ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Populizm i Socjalizm

Podatek, który proponuje Pis to (no właśnie może ktoś wie? Zapewne nie, ale zaraz do krytyki podatku PO się włączą na pewno kontynuując…) Pis proponuje wprowadzić 2 stawki 18% i 38% jeśli są to tańsze podatki to ktoś jest ignorantem ci ludzie najbiedniejsi zapłacą 18% a nie 15% ulga parorodzinna, która tak szumnie obiecuje Pis to ulga 50 zł za jedno dzieci, czy jest to jakakolwiek kwota, która może pomóc rodzinie w ciągu roku? Nie!

PiS chce utrzymać VAT, co też jest swoistym pozostawieniem wysokich podatków, bo wg PO owszem snickers, który kosztuje dziś 1,5 zł i jest objęty, 7% vatem zdrożej o kilka groszy, ale prąd czy benzyna, która właśnie kosztuje 4,3 i jest objęta 22% Vatem stanieje do 15% Vatu, co daje już nie kilka groszy, ale kilkanaście na litrze, więc kupując kilkanaście litrów benzyny mamy na te umowne Snickers, chyba, że ktoś woli kupić 5 snickersów niż 5 litrów benzyny? Jeszcze jedna ciekawostka to program „Młodzież Kontra” z Janem Rokitą, gdzie był atakowany za podatek liniowy, bo skończeniu programu zebrała się grupka ludzi dookoła Rokity z różnych partii PSL, LPR, Pis, SLD, etc. I Rokita zapytał się ich wprost ”kamery są już wyłączone to powiedzcie, uważacie, że podatek liniowy jest dobry dla Polski” wszyscy pokiwali tylko głowami na „TAK” świadczy to o tym, że atak na podatek liniowy jest czysto polityczny, a nie czysto gospodarczy, co świadczy o tym, jakich metod używają inne partie w walce o wyborcę!

Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to miłość Populizmu i Socjalizmu z Radiem Maryja nie mówiąc już, że to radio katolickie i nie powinno zajmować się politykom, co na pewno ci rozsądni dobrze wiedzą. RM atakuje PO, gdyż Lech Wałęsa, który ośmielił się skrytykować rozgłośnie za politykę w radiu katolickim poparł PO, dlatego naturalnym wrogiem stało się PO. Szkoda, że decyduje o tym zaślepiona nienawiść o. Rydza do Lecha Wałęsy, którego także atakował, a nie prawdziwe różnice między PO, a PiSem. Faktem jest także to, że PiS tracił grunt pod nogami, a tonący brzytwy się chwyta, dlatego Pis dostała poparcie od o. Ryzyka, kutego interesy są niejasne nie mówiąc już, że naziści są jego sponsorami (chodzi o polonusa z Argentyny, który wydał żydów Niemcom, a że jest milionerem to Rydzykowi nie przeszkadza).

Śmieszne są dwie wypowiedzi braci Kaczyńskich dla Faktu

1. „Oczywiście nie zawsze miałem negatywny stosunek do PRLu, a mówi to jeden z działacy Solidarnościowych!

2. „Wbrew opinią przeciwników nie ma we mnie nienawiści do mniejszości sexualnych. Pomysły, by homosexulaistom zamykać dostęp do jakiegokolwiek zawodu np. nauczycieli jest mi obcy” Mówi ta osoba o dostępie do zawodów dla homosexualistom, a jeszcze niedawno ta sama osoba zabroniła im paradować po Warszawie! Czy osoba łamiąca prawa mniejszości powinna zostać Prezydentem 40 milionowego państwa?

3. „Mimo dystansu do Minister Środy zgadzam się z jej walką o równouprawnienie kobiet”, a tak niedawno krytykował ją za jej niefortunne wypowiedzi, widać, kto tu zmienia poglądy pod publikę POPULIZM!

4. „Mam ofertę dla lewicy” i mówi to partia prawicowa, która zajadle lewice atakowała POPULIZM!

Jest jeszcze jeden wątek tej sprawy wypowiedź jego brata Jarosława

1. „ Było w tym txt wiele mankamentów, np. ten, który mówi o zatrudnieniu homosexualistów w szkołach” no to już jest szopka jedna partia i bracia a tak różnią się w poglądach, ah te wybory, czego się nie robi dla zmanipulowania wyborców.

Pis zgadza się z PO w/s likwidacji przywilejów władzy bardzo dobrze, ale dlaczego Pis nie poparło ustawy (PO) zakazującej finansowania partii politycznych z budżetu Państwa, czy to nie jest przywilej?

Czy Pis potrafi prowadzić kampanię pozytywną, NIE, woli atakować PO, zamiast brać przykład z PO ustanawiającej nowe standardy w polityce.

Jeszcze jedna uwaga Panie Kaczyński to historycy nadają nazwy Republikom, a nie Pan, więc populistyczne hasło IV RP jest, co najmniej dziwne.

Dalej Kaczyński umawia się z Tuskiem na 3 debaty po wyborach parlamentarnych, a kiedy wyraźnie przegrywa zmieniał reguły gry i chce debaty przed wyborami! To skandal i nielojalność pokazuje wybitnie, jakim politykiem jest Kaczyński zachowuje się tak samo jak SLD, które obiecywało ustąpić, a tego nie zrobiło.

Prasa zagraniczna o wyborach:

"Le Soir" przypomina słowa Jana Marii Rokity "Nicea albo śmierć!", a także eurosceptyczne tony w wypowiedziach polityków PiS. Ugrupowanie to gazeta nazywa partią "narodową i katolicką".

Dziennik "Lietuvos Żinios" w czwartek zwrócił uwagę, że po raz pierwszy od 1989 roku w wyborach parlamentarnych w Polsce "o władzę walczy nie postkomunistyczna lewica z antykomunistyczną prawicą, lecz dwie partie wywodzące się z »Solidarności«".

"Wremia Nowostiej" odnotowuje, że "na tle tych rozbieżności rosną notowania radykalnie lewicowej Samoobrony, którą - według sondaży - popiera 12 proc. wyborców", a "duże ambicje ma też chrześcijańsko- narodowa Liga Polskich Rodzin".

[ Dodano: 2005-09-23, 21:42 ]

Zamykam dyskusję gdyż za chwil kilka będzie cisza wyborcza, która zapanuje także i tutaj. Wszystkim za zabranie głosu dziękuje, dyskusja była gorąca i obfitująca w argumenty, lecz czas ją skończyć. W sobote będziecie mieli czas, aby spokojnie się zastanowić kogo poprzeć, ale mam nadzieje, że nie będziecie się zastanawiać nad tym czy do wyborów pójść, bo do wyborów należy iść, aby wziąść odpowiedzialność na następne 4, bo to tylko kilka minut, a tyle ważnych lat. Najgorsza jest bierność wyborcza, spełnijcie swój obywatelski obowiązek idźcie do wyborów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.