Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Paulo Coelho

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś czytał książki tego pisarza?? Jeśli tak powiedzcie jakie oraz przedstawcie nam swoje refleksje.

Dla mnie najlepszą książką Coelho jest Alchemik mysle biblia miłości dla wszystkich ludzi w każdym bądz razie ta książke mnie wiele nauczyła naprawde godna polecenia jeśli jej nie przeczytaliście koniecznie to nadróbcie. Ja ją dostałem przypadkie wziąłem dla koleżanki i nagle na lekcjach w LO zaczołem czytać na drugi dzień oddałem jej już przeczytną książkę :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ango   

Przeczytałam kilka książek tego pisarza. Nie są niczym wyjątkowym. Są to same złote myśli które można potem komuś gdzieś napisać. Zastanawiałam sie czy moge napisać pisarz mimo że nie uważam go za pisarza ale zostawię tak jak jest. Nigdy więcej nie mam zamiaru czytać jego wypocin. Choć pewnie jak wyda kolejną książke wezmę ją do ręki i przeczytam by upenić się w swoim przekaonaniu że jest kiepskia.

Jego książki mają jedną zaletę są bardzo krótkie i każdy jets w stanie doczytać do końca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ango masz rację, że jego książki zazwyczaj skomplikowanej fabuły nie mają. Czyta się je łatawo lekko i przyjemnie, ale powiem ci, że dla tych kilku złotych myśli warto ;))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
ango   

ja nie mam nic przeciwko nieskomplikowanym książkom, sama takie czytam dla relaxu i takie są ksiązki fantasy ( nie wszystkie oczywiście ) bo czytanie powinno być przyjemnością, oderwaniem się od rzeczywistości.

Ja mam zupełnie inny zarzut do Coelho, nie podoba mi sie to że wszystko jest u niego podane na tacy, nie trzeba sie niczego domyślać , nie ma miejsca na własną interpretacje, na rozruszanie własnej wyobrażni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Norton   

Jego się chyba, albo lubi albo nie, ja go lubię. Może jego książki są proste, ale to celowo najważniejsze, że ma on dar do pisania różnych myśli życiowych, autor wielu słynnych cyatów często strasznie prawdziwych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   
ją dostałem przypadkie wziąłem dla koleżanki i nagle na lekcjach w LO zaczołem czytać na drugi dzień oddałem jej już przeczytną książkę

Ja "Alchemika" też szybko przeczytałam- wzięłam do ręki, usiadłam, minęło kilka godzin- nie wiem- z 3 godziny- i skończyłam. Może kiedyś do niej wróce. Jednak Coelho jak dla mnie to w "Alchemiku" miał dziwną, irytującą mnie, jako miłośniczkę twórczości wspaniałego Francuza- pana Exupery- manierę. Myślę, że chciał stworzyć coś ambitniejszego, może Exupery był dla niego wzorem- ale pozostanie niedoścignionym. To takie moje odczucia. Rzecz gustu.

Przed "Alchemikiem" kiedyś tam sięgnęłam po "Weronika postanawia umrzeć"- przeczytałam połowę. Powiem tak- może być.

Coelho jest prosty. Jendak te niektóre sentencje są ciekawe i prawdziwe. Wolę jednak inne książki. Nie jestem jego miłośniczką. "Alchemik" mi się podobał, ale nie powalił mnie tak jaki nne pozycje, które czytałam w swoim życiu. Język mnie nie urzekł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.