Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiada Historyczna - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie Towarzystwo Historyczne

PTH jest organizatorem największej i najważniejszej Olimpiady Historycznej w Polsce juz od XXXI edycji. W tym czasie przewinęło sie przez olimpiadę tysiące młodych zdolnych uczniów, dla których historia jest pasja i sensem zycia.

Link do strony: http://www.olimpiada.historyczna.prv.pl/

Uprawnienia:

Laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu maturalnego, ponadto mają możliwość przyjęcia bez egzaminów na studia.

Zapraszam do ogólnej dyskusji dt. tej Olimpiady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W shoutboxie odbyła się niedawno rozmowa opisująca jej przebieg. Zapraszam do dyskusji tutaj. Na pewno wielu osob, które są zainteresowane startem przydzą się te informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Szczere mówiąc to jest wielka ściema. Jakby wszyscy nauczyciele byli tak samo w porządku to rozumiem. Idea jest świetna, ale z wykonaniem gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A co masz na myśli?

Na przykład to, że jest bardzo wielu nauczycieli, którzy swoim uczniom podają tematy prac, które mają napisać. I to się powtarza co roku. Czy to jest sprawiedliwe wobec tych, którzy naprawdę się przygotowują i przykładają do nauki, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to, że niektórzy nauczyciele w dniu olimpiady podają tematy do napisania i pozwalają tą pracę donieść, ewentualnie w trakcie pisania pozwalają wspomagać się literaturą fachową.

Jednakże jeśli nawet etap szkolny został przeprowadzony nieuczciwie to wojewódzki powinien wyłapać tych, którzy są tam przypadkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam.

Teraz został zmieniony regulamin Olimpiady Historycznej. W tym roku wygląda to tak, że na etapie szkolnym są 3 pytania na ustnym (lektury, specjalizacja i ogólna) a następnie dostajesz 2 tygodnie na napisanie pracy badawczej na jeden z podanych tematów.

Żeby było śmieszniej, do pracy badawczej przystępują osoby, które na ustnym dostały co najmniej 4+, a do drugiego (wojewódzkiego) etapu osoby, które również z pracy badawczej otrzymały 4+ lub 5.

Na dalszych etapach zasady chyba te samem niemniej jednak takie zaostrzenie przepisów może i jest remedium na nieuczciwość nauczycieli i uczniów na etapie szkolnym (bo praktycznie bez znaczenia jest już teraz etap ustny - nawet gdyby nauczyciel naciągnął, czy nawet gdyby on się wcale nie odbył, to i tak praca pisemna decyduje o wszystkim), to jednak te wymagane wysokie oceny mogą odrzucić część całkiem niezłych osób już na I etapie... :roll:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, te 4.0 by się przydało. Ja na jednej olimpiadzie napracowałem się bardzo, napisałem pracę, skorzystałem z wielu źródeł i dostałem 4.0, a od 4.5 był wojewódzki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Czy uważacie, że jednym z tematów prac badawczych może być problem kozacki na Ukrainie?

Może być. Ostatni numer "Mówią wieki" poświęcony jest kozaczyźnie i Ukrainie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Czy uważacie, że jednym z tematów prac badawczych może być problem kozacki na Ukrainie?

Wszystko jest możliwe :razz: Ten temat wygląda mi na prawdopodobny, tylko na pewno jakoś inaczej sformułowany, bo wątpię, by brzmiał, np. "scharakteryzuj problem kozacki", bo to jest temat na potężną monografię, a nie sześciostronową pracę.

Ja osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby było coś o powstaniu listopadowym. Styczeń też może być, ale listopad bardziej by mi pasował :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Ostatnio były dwie okrągłe rocznice : podpisanie Unii hadzickiej i Odsiecz wiedeńska. Może będzie któryś z tych tematów.

Może być. Ostatni numer "Mówią wieki" poświęcony jest kozaczyźnie i Ukrainie.

Też to zauważył i sądzę, że może to byc prawdopodobny temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drodzy olimpijczycy oprócz dzielenia się wrażeniami z OH napiszcie tutaj pokrótce jak wyglądają poszczególne etapy. Proszę nawet o szczegółowe relacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż można wielkiego napisać. Na początku odbywał się etap szkolny w postaci ustnej- ja osobiście dostałem pytanie jedno ze specjalizacji, drugie z lektury, kto go zdał został dopuszczony do tego by napisać pracę na jeden z 7 tematów, która następnie była wysyłana Komitetu Okręgowego i oceniana. Kto otrzymał ocenę conajmniej 4 był kwalifikowany do etapu okręgowego. 1 cześć etapu okręgowego polegała na napisaniu pracy. Czas, który nam przysługiwał to 3 godziny. Druga częścią jest odpowiedź ustna, do której zostaną dopuszczone osoby z oceną conajmniej 4 z wypracowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.