Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Środas   

Witam się, jako nowy na forum :)

Nie jestem nawet do końca pewien, czy Średniowiecze to właściwa kategoria dla mojego pytania.

Poszukuję materiałów/wiedzy odnośnie obyczajów związanych z szeroko rozumianym wejściem w stan małżeństwa dawnych Słowian - o ile wogóle taki stan u nich fukcjonował? W temacie pojawia się również Noc Kupały - bo to chyba najbardziej "miłosny" termin w Słowiańskim kalendarzu.

 

Cel: sam mam wesele 22 czerwca i chcemy przyszykować z narzeczoną uwspółcześnione wersje zabaw (oczywiscie plenerowych) dla naszych gości. Interesuje nas wszystko co nie jest dworskie, ani typowo regionalne z późniejszych okresów. Im bliżej drzew, ziemi, wody, ognia - tym lepiej.

 

Znacie jakieś książki/źródła? Może sami zechcecie się czymś podzielić? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wybrać coś sobie z listy: "Polskie obrzędy weselne w średniowieczu zestawienie bibliograficzne w wyborze", dostępnej na stronie: www.pbw.kielce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.