Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Homoseksualizm w armiach - w ujęciu prawnym

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku nie chodzi mi o ocenianie zjawiska, roztrząsanie homoerotycznych kontaktów czy więzi w tego typu często jednorodnych organizacjach, tylko jak to widziały regulaminy/kodeksy poszczególnych armii.

Jako przyczynek...

Porucznik Frederick Hartt z US Army, był oficerem sekcji obrońców zabytków, która operowała na terenie Toskanii. Za swe działania otrzymał potem honorowe obywatelstwo Florencji (gdzie ostatecznie spoczęły jego prochy na cmentarzu przy kościele San Miniato al Monte), przez włoski rząd odznaczony Krzyżem Rycerskim, a od własnego dostał Brązową Gwiazdę. A jednak został zmuszono do przyśpieszonego odejścia z armii.

"Przebywając w Miami na Florydzie, podczas procesu demobilizacji, Hartt miał jednorazowy stosunek seksualny z młodszym oficerem. Oficer zgłosił ten incydent, co doprowadziło do zwolnienia Hartta ze służby wojskowej zgodnie z regulaminem armii Stanów Zjednoczonych 605-275, który stanowił , że akt osób uznanych za homoseksualistów klasy II, których dopuszczają się oficerowie, mogą skutkować propozycją rezygnacji ze służby dla dobra służby zamiast oddania oficera pod sąd".

/R.M. Edsel "Na ratunek Italii", Warszawa 2013, s. 390/

 

A gdyby się takiego czynu dopuścił szeregowiec, czy też miałby taką możliwość honorowego odejścia?

Ile tego typu spraw trafiło pod sąd wojenny?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.