Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

ambron   

Ponieważ widzę, że wątek nie wzbudził większego zainteresowania, dlatego dodam, że nie chodzi tutaj o informację z 2015 r., ale o zupełnie nowe badanie, o którym poinformował dziś rano Dawid Wesołowski na Eurogenes. W tym pierwszym doniesieniu informowano, że wstępne analizy genetyczne wykazały, iż polegli przed ponad 3 tys. lat nad Dołężą wojownicy najbardziej przypominali genetycznie współczesnych Polaków, Skandynawów i Włochów. Natomiast szczegółowe analizy, opublikowane w dzisiejszym badaniu, pokazują, że najwięcej wspólnych genów z wojownikami znad Dołęży dzielą współcześni Polacy, a w następnej kolejności - Austriacy i Szkoci.

 

Nie muszę chyba wykazywać, jakie znaczenie na to odkrycie dla toczącego się w naszym kraju sporu pomiędzy zwolennikami teorii autochtonicznej i allochtonicznej. Ma to również nie mniejsze znaczenie dla toczonej jeszcze do niedawna na tym forum dyskusji o pochodzeniu etnonimu Lugiów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.