Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
moonami

"Bitwa pod Stoczkiem" Rosena (analiza obrazu)

Recommended Posts

moonami   

Witam :) Jestem w trakcie analizowania obrazu wymienionego w tytule i prosiłabym o pomoc. Chodzi o ten obraz jakby ktoś miał wątpliwości:

 

Battle_of_Stoczek_1831_1.png

 

Otóż nie jestem pewna, który moment tak właściwie przedstawia dzieło. Widać zdobycie armat rosyjskich przez 2 pułk ułanów, co wskazuje na etap szarży na oddziały Paszkowa. Natomiast zastanawia mnie prawa strona obrazu. Czy są to krakusi? Jeśli tak, to chyba wskazywałoby to na ostatni etap - szarżę na Geismara, bo tam też chyba zdobyto działa (chyba), z kolei z tego co wiem w tym ataku nie brał udziału 2 Pułk, a jedynie 4., który miał inne barwy. Czy wtedy postać na czele krakusów to Dwernicki? Bo mi nie wygląda :) A może Rosen połączył te dwa etapy na jednym obrazie? I czy jesteście w stanie rozpoznać jakąś konkretną postać (obecność chociażby Dwernickiego wydaje się logiczna, ale jak już wspomniałam, średnio go tu widzę). 

Z góry bardzo dziękuję za odzew :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.