Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Wątek występował w kilku tematach związanych ze średniowieczem, ale nie doczekał się odrębnego tematu.

Jak zatem wyglądało to od powstania w Cezarei (369 r.) miasta-szpitala (tzw. Bazylea) do fundacji papieża Symmachusa? Jak przedstawiał się rozwój tego typu instytucji po postanowieniach akwizgrańskiego synodu i jego postanowień co do obowiązków szpitalnych kościołów katedralnych?

Jak wyglądały placówki wzorowane na Santo Spirito in Sassia - Guya de Montpelliera a jak La Casa Santa di Santa Maria Annunziata w Neapolu?

W ilu szpitalach napotkać można było podobne warunki jak w tym powstałym przy klasztorze w Angres z inicjatywy Małgorzaty Burgundzkiej?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mati64   

Szpitalnictwo w średniowieczu to twardy temat. Szpital był raczej przytułkiem dla chorych i biednych niż miejscem w którym można było otrzymać fachową pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.