Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Gra planszowa dla historyka to...

Recommended Posts

Wysoki   

Słynne Ardenki z Dragona: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=195:ardeny-1944-dragon-tis&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119 . Graliśmy z kumplami tyle razy, że jeden zestaw żetonów starł się prawie do białości. Planszę dodatkowo wykorzystywaliśmy jako podstawę do gry w Wojny napoleońskie: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=280:wojny-napoleoskie-dragon&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119 , ponieważ ich plansza nie pozwalała na większe manewry.

Ardenki dla mnie (ale i wszystkich znajomych grających) to ideał grywalności.

Potem wyszła gra TiS, ale to już nie było to, trochę za bardzo przekombinowana oraz z błędami w instrukcji na zasadzie - kupujący, dopracuj zasady za producenta ;).

Generalnie produkty Dragona to były świetne gry. Np. Tannenberg - drugi w kolejności częstotliwości mojego grania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysoki   

W to grałem raz czy dwa, ale nawet nie pamiętam czemu tylko tyle. Może te tabelki i komplikacje (dzisiaj oczywiście przy grach p. Wojciecha Zalewskiego to pewnie banał ;)), a może grę mieliśmy tylko pożyczoną? A może jak tak sobie czytam jednak nas nie uwiodła możliwością kombinacji w scenariuszach?

Bo lubiliśmy z kumplami gierki gdzie obie strony miały jakieś szanse na zwycięstwo, idealnie, jak nie na punkty, lecz przez fizyczne pokonanie przeciwnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.