Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Szymon Uchastok

Mikronacje

Recommended Posts

Witajcie!

Mikronacje, panstwa wirtualne, mikropaństwa - państwa nieposiadające swojego terytorium w realu. Dziłają tylko w internecie.

Posiadają własne forum dyskusujne (na którym toczy się całe życie polityczne, społeczne i kulturalne państwa), prawa, partie polityczne, symulacje gospodarki, partie polityczne i armie broniacą kraju (w mikroświcie nie raz doszło do różnych wojen, np. w Batawii 3 wojny, 4 rewolucje i 1 secesja).

W panstwach wirtualnych można zostać politykiem (zaczynajac np. jako szef prowincji, kończac jako prezydent), założyć partię lub działac w isniejacej i kandydowac do parlamentu, zostać biznesmenem, sportowcem (np. managerem w grze XpertEleven), żołnierzem.

W polsce istnieje ponad 100 mikronacji (najstarsza Dreamland). W najbliższym czasie chciałbym założyć nową... Moze ktoś interesujący się polityką, historią i/lub wojskowością chciałby się przyłączyć? Jedyne co może zabrać to trochen czasu, ale naprawde zachęcam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jancet   

Ponieważ odczuwam pewien niedomiar trochenów czasu, to się nie przyłączę, bo nie chcę dziłać tylko w internecie.

Ale jedna rzecz mnie zainteresowała. Z grubsza mogę sobie wyobrazić, jak w takich państwach wirtualnych wyglądają wybory, rządy, zamachy stanu, secesje, rewolucje i wojny domowe. Ale jak się tam toczą wojny z zewnętrznym przeciwnikiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wojny toczone są na forum, na tzw. kolejki... Najpierw jeden przeciwnik potem drugi aż do skutku... Trzeba tylko nie przesadzić i uwzględnić jakie się ma siły...

Napisałem co prawda ze pochłania to dużo czasu, lecz w znaczeniu, że najprawdopodobniej nie było by dnia by wejść na forum i działać...

Tak jak mówię... Zachęcam... To na prawdę ciekawe i wciągające ;)

Edited by secesjonista
poprawiono pisownię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batawia, Wszechbatawska Republika Batawii (w skrócie WRB) – wirtualne państwo na Kontynencie Północnym (nazywanym Nordatą), położone między Oceanem Mroźnym, a Morzem Batawskim w przeważającej części dorzeczu Arawii i Jastrząbki.

Batawia podzielona jest na 6 gromad, a te na 20 okręgów. W okresie od marca do czerwca 2015 najszybciej rozwijająca się polska mikronacja.

Jej największym miastem i siedzibą Naczelnika Państwa jest Kanugard, a stolicą i największym miastem Batawgród. Inne metropolie to Górno, Królewiec, Kucelgrad, Nowy Kucelgrad i Uchastokograd.

Największą aglomeracją policentryczną w Batawii jest konurbacja wielkobatawska.

Batawia to nacjonalistyczna republika (wszechbatawska), założona przez Prezydenta Szymona Uchastoka 12 lutego 2015. 22 marca po Rewolucji Marcowej, Batawia odzyskała niepodległość dzięki Szymonowi Uchastokowi jako jej Naczelnikowi Państwa.Nie zastanawiaj się dłużej – dołącz do nas!

Życie państwa toczy się na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.