Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
pawell

Historia powszechna - jaka seria?

Rekomendowane odpowiedzi

pawell   

Witam!

Marzy mi się by dobrze poznać historię powszechną świata, a także w szczególności nieco lepiej Polski. W szkole za dużo się jej nie uczyłem, bo uważałem, że to niepotrzebne.

Studia skończyłem na kierunku ścisłym. Chcę tak dla siebie po prostu.

Chciałbym żeby z jednej strony były to dobre książki, stosunkowo szczegółowe i nie bardzo trudne w odbiorze (nie pisane tylko dla znawców, historyków). Fajnie by było, gdyby również miały jakąś szatę graficzną (dzięki temu lepiej pewne rzeczy zostają w głowie).

Zastanawiam się nad zakupem przeczytaniem jakiejś serii. Myślę, że tak do wyboru mam przede wszystkim serie PWN "Historia Powszechna" oraz bardzo zachęca (i jednocześnie zastanawia) seria Agory "Historia Powszechna POLSKA i SWIAT". Ma aż 21 tomów.

http://kulturalnysklep.pl/HP/prcl/kolekcja--historia-powszechna-polska-i-swiat-.html

Wydawnictwo Agory wygląda na obszerniejsze i są tam osobne tomy do historii Polski... Niestety nie wiem co robić. Jeśli chodzi o wyd. Agory:

- prawie zero opinii w necie

- brak spisów treści

- nie można zajrzeć choćby do fragmentu

- tłumaczenie z włoskiego

- ciężko znaleźć w księgarni i zaglądnąć

Może ktoś podzieli się opinią, szczególnie jeśli chodzi o tą serię Agory? Może coś innego jest jeszcze interesującego?

Raczej mi zależy na serii. Ładniej wygląda itd. Ew. historia świata i Polski osobno.

Pozdrawiam serdecznie

Pawel

Edytowane przez pawell

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydawnictwo "Agory"; jakby szukał paweII informacji o jakiejś przekrojowej syntezie dziejów Polski to skorzystałby z wyszukiwarki forum i ew. zapytał o daną pozycję wymienioną w tych wątkach, a jest takich tematów już kilka. A ja w sieci nie jestem od wczoraj, i reklamowe sztuczki trochę poznałem.

Dlaczego ma to być seria?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawell   

Wydawnictwo "Agory"; jakby szukał paweII informacji o jakiejś przekrojowej syntezie dziejów Polski to skorzystałby z wyszukiwarki forum i ew. zapytał o daną pozycję wymienioną w tych wątkach, a jest takich tematów już kilka. A ja w sieci nie jestem od wczoraj, i reklamowe sztuczki trochę poznałem.

Dlaczego ma to być seria?

Pisalem glownie o historii swiata. Jak przypuszczam w niektórych (glownie polskich) wydawnictwach moze byc to polaczaone. Tzn. historia swiata ze szczegolnym uwzglednieniem Polski, ale nie musi. Nie wiem dlaczego od razu mialem dopytywac o historie tylko Polski....

Seria z dwoch powodow. Po pierwsze latwo uzbierac, tzn. nie zazebiaja sie daty i nie powstaja luki. Przeciez tak normalnie ktos moze roznie podzielic pewne okresy w historii. Latwiej uzbierac. Drugi argument jest taki, ze chce zeby to ladnie wygladalo na polce (wiem, ze moze to glupie, ale to dla mnie wazne).

P.S.

Dziwne te moje sztuczki. Jesli faktycznie zareklamowalem wyd. Agore, to moja reklama brzmiala mniej wiecej tak:

Kupujcie serie Agory, bo:

- ma zero opinii -> czyli nikt w Internecie nie kupil, albo nie doczytal...

- brak spisu tresci -> niepowtarzalna okazja kupic kota w worku

- nie można zajrzeć choćby do fragmentu -> kot w worku, mozecie zajrzec dopiero po wydaniu kilkuset zlotych!

- tłumaczenie z włoskiego -> to zawsze minus, bledy tlumacza GRATIS!

- ciężko znaleźć w księgarni i zaglądnąć -> ciezko dostac i kupic, wiec bedzie problem jakby ktos ulegl mojej reklamie

Daj Boze, zeby tak kiedys wygladaly reklamy...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ano tak wyglądają współczesne reklamy - udające zainteresowanie, nie są - nachalne.

A jakie to już tematy przejrzał na forum w tym zakresie paweII - bo raczej nikt nie lubi się powtarzać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawell   

Nie znalazlem ani jednego tematu zwiazanego z historia powszechna swiata (w tym dziale) - a o to glownie chcialem spytac. Jest watek odnosnie historii Polski, ktory na pewno mi sie przyda.

Zdecyduje sie jednak na jeszcze inna serie odnosnie historii swiata, ale z wiadomych wzgledow nie bede pisal jaka.

P.S. Forum bardzo malo przyjazne, szkoda.

Temat uwazam za zamkniety.

Pozdrawiam serdecznie

Pawel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.