Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Germanik przeżywa Tyberiusza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieodpartą chęć...

A gdyby Germanik nie został zlikwidowany i przeżyłby Tyberiusza? Pewnie by został Cesarzem, jak wpłynęłoby to na linię następnych cesarzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Hmm najpierw zastanów się nad realizmem tego pomysłu. Tyberiusz umiera w 37, Germanik ginie w 19. Czyli jest 18 lat różnicy. Sporo. Teraz w jaki sposób Germanik miałby przeżyć konfrontacje z Tyberiuszem? Jeśli przyjmiemy, że stało się to na polecenie Tyberiusza (a nie ma powodu w to wątpić) to jedyna szansa by jego bratanek przeżył to jawne "olanie" Tyberiusza i jego ludzi. Po akcji z wkroczeniem do Egiptu oznaczałoby to rzucenie wyzwania, niemal bunt względem cesarza. Musiałoby dojść do jakichś rozwiązań siłowych. Germanik zdecydowałby się na to? Jaki byłby tego efekt?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej skierowałbym rozważania w inna stronę.

Gdyby Germanik jakimś cudem przeżył dajmy na to zadekowałby się w jakiejś głuszy, to gdyby Tybcio wywinął kopyta, Germanik pewnikiem, przejąłby władzę. Teraz co dalej? To trochę trudno przewidzieć, bo skąd wiedzieć ile by nasz Germanicus żył? Kto by się znalazł na tronie po jego śmierci? Klaudiusz? Powierzyłby mu władzę? A jeśli nie on to kto? Oczywiście panowanie Klaudiusza byłoby uwarunkowane długością życia jego i brata, bo jak wiadomo, ani jeden, ani drugi nie zmarli śmiercią naturalną.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Germanik który na 18 lat ukrywa się w jakiejś głuszy i jakby nigdy nic przejmuje wladze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Życie pisze różne historie :P Ja raczej myślałem, o czymś w ten deseń, że jakimś cudem dowiaduje się o nieprzychylności stryja (?) i o tym, że ten drugi nosi się z zamiarem pozbawienia go życia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Czyli powrót do punktu wyjścia - Germanik ucieka i ukrywa się przez 18 lat i po śmierci Tyberiusza jakby nigdy nic wraca do Rzymu i przrjmuje władzę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przecie lud go kochał, więc nic nie stoi na przeszkodzie, a zawsze zamiast w lesie się kryć, mógł iść do swoich dawnych nadreńskich legionów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

to gdyby Tybcio wywinął kopyta,

Jako że jestem człowiekiem dojrzałym, mam dzieci, wnuki itp. zwrócę młodszemu użytkownikowi uwagę; nigdy, ale to NIGDY nie zdrabniamy imion i nazwisk władców. Ten kto tak czyni, nie zna historii, a tym bardziej zasad języka polskiego. Osoba która dla TyberiusaClaudiusa jest "Tybciem" faktycznie nazywała się Tyberiusz Klaudiusz Nero, Tiberius Claudius Nero. Skrót cesarz Tyberiusz, lub co bardziej prawidłowo Tyberiusz Cezar August, czyli Tiberius Ceasar Augustus, jest jak najbardziej prawidłowa. W tym przypadku Cezar i August są nawiązaniem do obowiązującej rzymskiej tytulatury. Należy o tym pamiętać Tybciu.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Podtrzymuję swoje zdanie. Ta dyskusja nie dotyczny Tybcia, bo taka osoba w historii nie istniała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Tyberiuszu a nie przesadzasz z tą miłością do Germanika? Czy aby jej wybuch nie był mocny post mortem? Czy realnie przez 18 lat ukrywania się nie stracił by owego uwielbienia tłumów?

Co do pomysłu z powrotem do legionistów w Germanii - przecież to jawny bunt czyli wracamy do postu nr 2. Na jaką siłę mógł realnie liczyć Germanik a na jaką Tyberiusz? Bo przewagi pod względem talentu wojskowego to ja po żadnej stronie nie widzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.