Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

I kolejna dolnośląska ciekawostka z zakresu turystyki historycznej. W Podlesiu niedaleko Jedliny-Zdroju (okolice Wałbrzycha) znajdziemy żeliwną lipę, upamiętniającą drzewo przy karczmie, do którego przywiązał ongiś konia Fryderyk II.

Król pruski był tam tylko przejazdem 22 lipca 1762 roku, ale później zadziałały prawa marketingu i polityki historycznej. Karczmarz odpowiednio drzewo reklamował, jego następcy także, a gdy trafił je w końcu piorun, a nowe nie chciało się przyjąć - król pruski zadecydował o postawieniu lipy z żeliwa (1858).

Szerzej w: M. Perzyński, Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów. Przewodnik dla dociekliwych, Wrocław 2007, s. 32-34.

Link do zdjęć żeliwnej lipy. (Na stronach dolny-slask.org.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.