Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
ChmieLu

Dynastie Germańskie

Recommended Posts

ChmieLu   

Zastanawiam się nad pochodzeniem germańskim różnych dynastii, tzn. czy nie ma wątpliwości co do tego, że np przodkowie dynastii X byli członkami jakiegoś germańskiego plemienia. Oto parę moich pytań dotyczących germańskiego pochodzenia różnych dynastii/ludzi :

1. Czy przodkowie Karola Wielkiego byli niewątpliwie pochodzenia germańskiego, tzn. czy jego przodkowie byli członkami jednego z germańskich plemion ?

2. O jednej z żon Karola Wielkiego jest napisane, że była ona wnuczką księcia alemańskiego Gottfrieda, czy Gottfried był faktycznym członkiem plemienia Alemaów tzn. czy on lub jego przodkowie faktycznie byli Germanami ?

3. Na znanej wszystkim Wikipedii przeczytałem "Najpotężniejszy z rodów saskich, po ugruntowaniu swej pozycji w rodzimej Saksonii na przełomie IX i X wieku, opanował tron niemiecki (919–1024) zakładając dynastię saską Ludolfingów". Czy założyciel tej dynastii, czyli Ludolf, był członkiem plemienia Sasów, ewentualnie czy jego przodkowie byli Sasami ?

4. Postać od której przydomka pochodzi nazwa pewnej technologii, chodzi tutaj o Haralda Sinozębego, był on członkiem dynastii Skjoldungów, no i moje standardowe pytanie, czy ta dynastia również jest bez żadnych wątpliwości dynastią pochodzenia germańskiego, czyli czy przodkowie tej dynastii byli Germanami ?

5. Dynastia Normandzka, czy ona była bez wątpienia pochodzenia germańskiego ?

6. Mówi się o saskiej dynastii Wessex, podobno jej członkiem był Egbert, wymieniany jako król anglosaski, ale czy ów Egbert był pochodzenia germańskiego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.