Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Z ciekawostek: w Nordisk Film (wytwórni filmowej znanej ze wspaniałej opowieści o najbardziej pechowych włamywaczach w historii ludzkości - "Gangu Olsena" :) ) nakręcono film o agresji niemieckiej na Danię w 1940 roku. Premiera 12 marca tego roku.

Trudno cokolwiek wnioskować z krótkiego teasera, ale Madsen strzela, mundury, hełmy i pojazdy wyglądają dosyć wiarygodnie. Konkretnie film ma traktować o oddziale duńskich żołnierzy (cyklistów), którzy jako pierwsi stawili opór. Może to być kawałek niezłego kina o bardzo mało znanych w Polsce wydarzeniach.

http://www.nordiskfilm.dk/Nyheder/Premiere-pa-teaser-traileren-til-9-APRIL/

http://da.wikipedia.org/wiki/9._april_%28film%29

http://www.biografklubdanmark.dk/filmunivers/Film/9-april

Dopisek: nie zauważyłem wcześniej, że na DWS jest już mała dyskusja na temat tego filmu, oczywiście polecam odpowiedni link. I ciekawa sprawa rodem z tamtej dyskusji - niemieckie czołgi "grające" w filmie pochodzą z Polski.

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=97&p=1716779

Edited by Bruno Wątpliwy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe skojarzenie w związku z dyskusją o Madsenie.

Prawdziwi bohaterowie 9 kwietnia, czyli smutna lista poległych i rannych tego dnia duńskich żołnierzy. Link 1 (duńska Wikipedia). Na fotografii z tej strony - siedmioosobowy duński patrol z Madsenem, z którego dwóch żołnierzy poległo w walce pod Bredevad. Link 2 - krótki opis tych walk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.