Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Z tego co pamiętam to w Rzymie kilka drużyn gra na tym samym stadionie i jakoś jeszcze się nie pozabijali.

Do zamieszek przed finałem Pucharu Włoch w 2014 r. doszło właśnie w Rzymie, zginęły dwie osoby. Co więcej, ani Roma, ani Lazio, czyli kluby dzielące między siebie Stadio Olimpico, nie grały wtedy. Podpowiem, że w Rzymie dość regularnie dochodzi do starć między pseudokibicami obu klubów. Kilka pierwszych wyników w googlu daje informacje o starciach w 2007, 2008 i 2013 r., a idę o zakład, że dałoby się tego w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyciągnąć więcej. Derby Rzymu są od dawna meczem podwyższonego ryzyka, co objawia się m.in. w tym, że aby na nie wejść, trzeba mieć specjalną kartę.

Wracając do finału z Rzymu. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku w Neapolu miało dojść do meczu Napoli z Romą, policja potraktowała to jako wydarzenie szczególnego ryzyka. Godzinę rozpoczęcia meczu przeniesiono z 20:45 na 15:00, a na Stadio San Paolo nie wpuszczono nikogo, kto byłby kibicem Romy albo choćby mieszkał w Lacjum. Wszystko w odpowiedzi na płynące z Neapolu zapowiedzi wendetty za śmierć jednego z kibiców Napoli, postrzelonego właśnie przed finałem Pucharu Włoch. To jest ta europejskość? Czy Włochom fejszter też jej odmówi?

Ultras to dla ten kto wykonuje oprawę a nie bywa uczestnikiem sparingów pomeczowych.

Owszem, ultrasi to w ogólnym rozumieniu ci, którzy są najbardziej zagorzałym kibicami, odpowiadają za doping, oprawy itp. Jednak z tej grupy wywodzą się często także ci, którzy szukają w związku z meczami także dodatkowych atrakcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Dochodzi do zamieszek, czy to na linii sympatii klubowych, które czasami mają podtekst polityczny, lewicowy lub prawicowy. Jednak w przypadku Rzymu, przy takim zagęszczeniu i mentalności południowej to i tak niewiele. Jakoś nie wyobrażam sobie jednak aby taka Lechia i Arka grały na jednym stadionie czy Górnik z Ruchem. Zamieszki na kilka miast gotowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Od razu wojna domowa i rozpad na dzielnice. Tak czy inaczej chwilowo nie ma jak sprawdzić, czy posiadasz zdolności profetyczne. W związku z tym musisz jakoś inaczej pokazać, na czym polega ta nie-europejskość Polski w stosunku do Włochów. Bo jednak czyjeś wyobrażenia trudno brać za poważny argument - chyba, że to też przejaw europejskości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Kiedyś usłyszałem opinię, że stadion to takie ostatnie miejsce wolności. Osobiście z tym się nie zgadzam.

Podniesiono kwestię zniszczenia toalet podczas meczu Polska - Niemcy. Ani tego nie pochwalam ani nie czuję się dumny z tego powodu. Winni powinni naprawić szkody, monitoring chyba działa na tym stadionie. A co do odczuć to oczywiście, że było mi przykro, że nasi przegrali mimo zdecydowanej przewagi. Będzie rewanż i zobaczymy jaki będzie wynik. Z mojej okolicy pochodzi kilku reprezentantów w piłce nożnej. Miro Klose z Poldim to był dobry duet, niestety już się skończył, życie zawodowego piłkarza jest krótkie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

A co do odczuć to oczywiście, że było mi przykro, że nasi przegrali mimo zdecydowanej przewagi.

Wprawdzie to moje subiektywne odczucie, bo piłką nożną się nic a nic nie interesuję, niemniej tamto spotkanie tak się złożyło iż obejrzałem. I nie przypominam sobie zdecydowanej przewagi drużyny niemieckiej. Ale to moja obserwacja, zapewne nie jest doskonała; bo bazuje na odczuciu, które na niczym podparte nie jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Wprawdzie to moje subiektywne odczucie, bo piłką nożną się nic a nic nie interesuję, niemniej tamto spotkanie tak się złożyło iż obejrzałem. I nie przypominam sobie zdecydowanej przewagi drużyny niemieckiej. Ale to moja obserwacja, zapewne nie jest doskonała; bo bazuje na odczuciu, które na niczym podparte nie jest.

Moje zdanie jest także subiektywne bo jak może być inaczej. Reprezentacja Niemiec atakowała, Polacy wyprowadzili kilka kontr z których padły bramki. Obrona Polaków miała swój dzień i zasłużenie wygrali. Neuer tego występu do udanych chyba zaliczyć nie może. Tylko dla mnie to mecz a wydaje mi się czytając polską prasę w komentarzach pomeczowych, że to jak zemsta za 1939 rok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Tylko dla mnie to mecz a wydaje mi się czytając polską prasę w komentarzach pomeczowych, że to jak zemsta za 1939 rok.

O ile wiem było to historyczne zwycięstwo. A że były komentarze które zapewne nawiązywały do wydarzeń II wojny. Cóż, akurat Niemcy nie powinni się temu dziwić, że jacyś obywatele dawnego 'Lebensraum' o tym gaworzą.

Moja babcia np. do dnia dzisiejszego wspomina jak - mając lat 13 lub 14 - Niemiec wybił jej kolbą karabinu przednie zęby.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

O ile wiem było to historyczne zwycięstwo. A że były komentarze które zapewne nawiązywały do wydarzeń II wojny. Cóż, akurat Niemcy nie powinni się temu dziwić, że jacyś obywatele dawnego 'Lebensraum' o tym gaworzą.

Moja babcia np. do dnia dzisiejszego wspomina jak - mając lat 13 lub 14 - Niemiec wybił jej kolbą karabinu przednie zęby.

Nie pochodzę z projektu Lebensraum i nie utożsamiam się z nim. Część mojej rodziny Rosjanie po prostu zabili. Przykro mi jest z powodu Twojej babci i piszę to zupełnie szczerze.

Co do komentarzy nie myślałem o publiczności pod artykułami ale o przekaz prasowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Tak w kwestii formalnej: fejszter myli pojęcie Lebensraum z projektem Lebensborn (: Lebensborn eingetragener Verein).

Nie mylę. Rozróżniam sprawy przestrzeni życiowej i czystości rasowej. Pod żadnym z tych projektów się nie podpisuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi: "Nie pochodzę z projektu Lebensraum", bo z niego nie za bardzo można w jakikolwiek sposób "pochodzić".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

No to nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi: "Nie pochodzę z projektu Lebensraum", bo z niego nie za bardzo można w jakikolwiek sposób "pochodzić".

Może źle to ująłem ale sedno sprawy chyba dosyć czytelnie wyraziłem. Rzeczywiście masz rację, tak teraz to czytając można to różnie rozumieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Chyba jest lepiej bo na popularnym portalu z potomka krasnoarmiejca, gestapowca awansowałem na brudnego hanysa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.