Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Furiusz

Gaius Aelius Gallus i jego wyprawa do Arabii Felix

Recommended Posts

Furiusz   

Gaius Aelius Gallus znany jest jako prefekt Egiptu, najbardziej jest jednak znany ze swojej, niezbyt szczęśliwej wyprawy do Arabii felix. Pliniusz, Historia naturalna, VI.32 podaje poza szczegółami geograficznymi regionu także historię ekspedycji Aeliusa Gallusa która miała zniszczyć takie osady jak Negrana, Nestum, Nesca, Masugum, Caminacum, Labecia i Mariva oraz dotrzeć na południe aż do Caripeta. Wspomina też nazwy plemion koczowniczych takich jak Homeriae i Miaei, Cerbani, Agraei i Chatramotiae.

Do tego o wyprawie wspomina Cassius Dio, Historia rzymska, 53.29, Strabon, Geografia, ks 2. 5 - wspomina, że towarzyszył mu w wyprawie aż do granic Etiopii. Wyprawa do zbyt udanych nie należała.

To rodzi pytanie o zasięg wiedzy geograficznej Rzymian w czasie panowania Oktawiana Augusta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.