Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
a.zdan

Gratka dla okruchologów historii

Recommended Posts

a.zdan   

Bożena Fabiani zagląda pod podszewkę wielkiej historii. I co tam znajduje? Skradzioną Katarzynie Jagiellonce garderobę, dziwactwa Zygmunta III Wazy, miejsce, gdzie król chodzi piechotą i zaginioną córkę Ludwiki Marii i Jana Kazimierza.

Bożena Fabiani po raz kolejny pokazuje, że historia może być ciekawa. Tym razem autorka zagłębia się w losy polskich Wazów i tropi tajemnice ich codziennego życia – tego wymiaru dziejów, którego próżno szukać w opasłych historycznych tomach. Fabiani snuje opowieść, której chętnie posłuchają wspólnie całe rodziny. To opowieść o księżniczkach mądrych i próżnych, królach mężnych i słabych, o przeciwnościach losu i niesamowitych zbiegach okoliczności – o życiu uwolnionym z ciasnych ram podręczników historii. I tak okazuje się, że waleczny Zygmunt III Waza lubował się w puszczaniu latawców i jeździe na łyżwach, Anna Jagiellonka miała zamiłowanie do pewnego męskiego zajęcia a księżniczka Janusia zadatki na świetnego lekarza i farmaceutę. Dzięki książce Fabiani każdy może podejrzeć, jak wyglądało życie codzienne przed wiekami i odkryć tajemnice polskich królów i ich bliskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.