Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
M.Mokrosiński

Konferencja studencko-doktorancka „Wiek XX – wiek nauki i techniki”

Recommended Posts

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. „Wiek XX – wiek nauki i techniki”

Tematyka konferencji porusza problematykę postępu naukowego, jaki dokonał się w XX wieku. W pierwszej połowie dwudziestego stulecia postęp dopingowany był przez wydarzenia obu wojen światowych, czego ukoronowaniem było poskromienie potęgi atomu oraz podbój kosmosu. Druga połowa stulecia to początki rewolucji informacyjnej, która cały czas trwa i zmienia oblicze życia codziennego. Wiek XX obfitował w przełomowe odkrycia w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, nauki ścisłe czy technika wojskowa.

Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń dotyczących badań nad wpływem odkryć, wynalazków oraz osiągnięć technicznych na bieg historii, a także nad postaciami mającymi wpływ na dokonany postęp. Zależy nam również na refleksji nad oceną skutków zastosowania niektórych wynalazków, budzonymi przez nie kontrowersjami i ceną, jaką musiano zapłacić za ich opracowanie.

Aby maksymalnie dopasować tematycznie prezentowane referaty i stworzyć jak najlepszą przestrzeń do dyskusji, panele zostaną wyłonione na podstawie przesłanych zgłoszeń.

Szczegółowe informacje:

http://wiekdwudziesty.pl/konferencja-studencko-doktorancka-wiek-xx-wiek-nauki-techniki/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konferencja będzie otwarta dla słuchaczy z zewnątrz a także dla osób, które chciałby wystąpić ale nie są ani studentami, ani doktorantami :)

Nie przewidujemy wydania osobnej publikacji, dla zainteresowanych istnieje możliwość opublikowania swojego artykułu w portalu wiekdwudziesty.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.