Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
blaszka

Identyfikacja znaczka - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

amon   

No amonie - choć zgadzam się z konstatacją, że to zapewne typowa odznaka upamiętniająca...

to przypomnę, że stwierdziłeś:

- na znaczku jest korona cesarska

- po czym stwierdziłeś, że zgadzasz się z Bruno... który pisał o koronie pruskiej

- napisałeś też, że: "Wpinka na pewno nawiązuje do historii krzyżackiej w Kostrzynie"; ja tam nie wiem skąd ta pewność?

- napisałeś "Wykonana przed rokiem 1914" - skąd ten wniosek?

-Uważam, że wzór korony jest charakterystyczny dla okresy po roku 1871.

-Zgadzam się z Brunonem co do pochodzenia odznaki, a nie wzoru korony.

-zgodnie z sugestią kolegi blaszki, który podał lokalizację gdzie znalazł odznakę, napierw użyłem zwrotu " może mieć związek".

Kolejne stwierdzenie " na pewno nawiążuje do historii krzyżackiej.....winno być bez lokalizacji np. Kostrzyn n/O.

- o ile nikt nie udowodni że jest inaczej, użycie korony jako centralnej ozodby tej wpinki, nawiązuje wyłącznie do czasu panowania Hohenzollernów. Jakość wykonania sugeruje okres przed wybuchem I wojny. Jeżeli jest inaczej, to tym lepiej dla 100% identyfikacji tego artefaktu.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

W uzupełnieniu mojej odpowiedzi. Jedna z moich wpinek której motywem jest gwiazda Dawida, zaskakuje rzeczywistą dedykacją.

Zdjęcie wpinki zamieszczę. Temat który został poruszony w tym wątku, to odrębna część nauki związanej z falerystyką.

Internet pozwala znaleźć odpowiedzi na niektóre zapytania, co nie znaczy że już wiemy wszytsko.

Poniżej prezentuję zdjęcie wpinki. Za jakość fotki przepraszam, jednak o przykład tu chodzi. Wpinka; wzór wieńca, w który wpisana jest gwiazda Dawida. W sercu gwiazy trzyliterowy skrót. Producent na rewersie wokół wieńca. Czy ktoś by się odważył odgadnąć jaka organizacja używała takich wpinek ? Bez rzetelnych źródeł, nie ma na to szans. Z tym, że ja wiem komu była dedykowana.

Z odznaką która jest przedmiotem zagadki jest podobnie. Motyw znany, a przeznaczenie nie.

Tylko że mam problem z załączeniem fotki.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jurgeng   

No amonie - choć zgadzam się z konstatacją, że to zapewne typowa odznaka upamiętniająca...

to przypomnę, że stwierdziłeś:

- na znaczku jest korona cesarska

- po czym stwierdziłeś, że zgadzasz się z Bruno... który pisał o koronie pruskiej

- napisałeś też, że: "Wpinka na pewno nawiązuje do historii krzyżackiej w Kostrzynie"; ja tam nie wiem skąd ta pewność?

- napisałeś "Wykonana przed rokiem 1914" - skąd ten wniosek?

Ta odznaka jest uważana w katalogu za nieznaną. Taka forma odznaki tarcza z krzyżem na białym tle przewija się wielokrotnie. Nie zawsze jest to związane z Prusami wschodnimi.Chociaż wyglądem najbardziej jej blisko do ,,Grenzschuts Ost,,. Ale również może to być jedna z wielu ,,Freikorps,,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.