Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
historyk techniki

41 konferencja ICOHTEC, Brasov, Rumunia, 29 VII-2 VIII 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zatem znasz język angielski, interesujesz się historią i te zainteresowanie w jakimkolwiek stopniu zahacza o technikę – pomyśl o tej konferencji! Historia techniki to naprawdę nie żadne tam śrubki i nakrętki, żadne machiny parowe – to już minęło! Na przykład podczas tegorocznego sympozjum ICOHTEC w Manchesterze sporo referatów dotyczyło rozwoju turystyki rowerowej, sauny czy adaptacji obiektów poprzemysłowych do nowych celów.

ICOHTEC jest komitetem naukowym działającym w ramach Międzynarodowej Unii Historii i Filozofii Nauki pod patronatem UNESCO. Komitet istnieje od 1968 r. Warto dodać, że wśród jego założycieli był Polak, prof. Eugeniusz Olszewski. Doroczne konferencje gromadzą zwykle ok. 150-200 uczestników z całego świata, ale w ostatnich latach niewielu pośród nich to Polacy. Zmieńmy to!

Wiodący temat przyszłorocznego spotkania to „Technology in Times of Transistion”, a zatem coś w sam raz dla tych, którzy interesują się np. PRL-em. Chętnie pomogę sformułować temat. Najskuteczniej jest zgłosić zwarty panel składający sie z 3-4 referatów. Organizatorzy oferują kilkanaście grantów w wysokości 350 Euro na pokrycie kosztów podróży i pobytu.

Zachęcam wszystkich, którym historia techniki jest bliska, a szczególnie tych myślących o doktoracie, by rozważyli udział w tej konferencji. To świetna okazja by nawiązać cenne kontakty zagraniczne. Z własnego doświadczenia dodam, że taka konferencja, szczególnie jeśli wziąć w niej udział na początku kariery, daje potężnego kopa w górę, przede wszystkim ze względu na wspomniane kontakty. Z takim startem już łatwiej pisać wnioski o granty czy stypendia.

Co też ważne, konferencje ICOHTECu słyną z przyjaznej atmosfery i ciekawego programu kulturalnego. W Brasov organizatorzy na pewno zafundują uczestnikom wycieczkę do historycznych obiektów poprzemysłowych, a także do zamku Drakuli – to gratka zarówno dla miłośników turystyki industrialnej i popkultury.

Lokalny komitet organizacyjny w Brasov przygotowuje stronę konferencyjną. Dam znać, kiedy będzie dostępna, natomiast strona główna ICOHTEC to www.icohtec.org. Terim przyjmowania zgłoszeń jest jeszcze precyzowany, ale będzie to mniej więcej połowa lutego 2014. Sporo czasu, by coś przygotować!

Edytowane przez historyk techniki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.