Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

fodele   

http://www.google.com/culturalinstitute/worldwonders/

World Wonders Project daje możliwość obejrzenia najważniejszych zabytków światowego dziedzictwa kulturowego.

Program przedstawia 132 miejsca z 18 krajów Europy, Azji, Australii i Ameryki. Siedząc przed komputerem można spacerować po Wersalu i Stonehenge, po ruinach Pompei i świątyni Kioto. "Turyści" mogą podziwiać nawet najbardziej subtelne szczegóły architektury każdego zabytku zapoznając się jednocześnie z jego historią. W niektórych przypadkach, korzystając z trójwymiarowej technologii, można również zwiedzić okolicę!

Platforma została uruchomiona w kwietniu tego roku dając zwiedzającym możliwość podziwiania również greckich cudów, ale... tylko tych zgromadzonych w Muzeum Akropolu, czy Muzeum Benaki.

Użytkownicy serwisu nie będa mogli podziwiać Partenonu, teatru w Epidauros bądź Myken, ani niczego innego co znajduje się na zewnątrz. W Word Wonder Projekt całkowicie nieobecne są zabytki i stanowiska archeologiczne znajdujące się na greckiej ziemi.

Powodem jest fakt, iż Google zamieściło tylko zabytki krajów, w których działa Street View - serwis internetowy przedstawiający fotografie ulic, przestrzeni publicznych i budynków. W Grecji jednak Street View została zakazana wiosną 2009 roku na mocy decyzji Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Takim więc sposobem Hellada został wykluczona z projektu cudów świata.

Wprawdzie amerykańska firma zapowiada rozszerzenie swojej oferty o inne interesujące punkty, nie wiadomo jednak czy będzie próbowała sforsować przeszkody ustawione przez prawo greckie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.