Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Czeremis

Janusz Piekałkiewicz

Recommended Posts

Czeremis   

Bardzo proszę o jakieś słówko na temat tego pana i jego książek. Które pozycje są warte uwagi?

Proszę o szybkie odpowiedzi, pilny temat XD

Share this post


Link to post
Share on other sites
amon   

Piekałkiewicz znany Polakom dopiero od lat 90-tych, pierwotnie zajmował się tematyką walk wywiadów i szpiegów. Znany w Niemczech z serialu dokumentalnego "Szpiedzy, agenci, żołnierze".

Książka pod tym samym tytułem ukazała się nakładem AWM.

Napisał sporo książek których konstrukcja polegała na zestawieniu informacji z epoki i jej weryfikacji w rozdziałach pt; Tak było. Wychodziło to różnie. Zważywszy że większa część jego publikacji przypadała na lata 70-te.

W polskich przekładach znajdujemy mnóstwo merytorycznych błędów. Zdjęcia są dobierane mało precyzyjnie i nie odpowiadają opisywanym wydarzeniom.

Najlepsze z jego książek to prace poświęcone jednej kampanii. Mamy tu min. "Rommel.Tajna służba w północnej Afryce 1941-1943" jedna z najlepszych prac, oraz "Arnhem 1944: ostatnie zwycięstwo Niemiec", "Stalingrad. Anatomia bitwy", czy "Polski wrzesień: Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.