Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
ArekII

1 Batalion Szturmowy

Recommended Posts

ArekII   

Witam.

Jak widać nasze siły specjalne RP cieszą się dużym uznaniem i sławą ale zapomnieliśmy o "korzeniach" dzisiejszych sił specjalnych. Przykładem takim jest 1 Batalion Szturmowy jak i inne jednostki specjalne PRL.

Zagłębiłem się lekko w ten temat i oprócz szkoleń taktycznych był duży nacisk na "prawie" realne warunki bojowe gdzie np. żołnierze byli zrzucani w jakiejś miejscowości i mieli dotrzeć do miejsca zbiórki na konkretną godzine a ich zadanie utrudniały miejscowa milicja jak i inne służby mundurowe. W czasie wojny między układem warszawskim a NATO ich celem miał być jakiś port chyba w Danii ale nie jestem pewny. Wiele razy wyjeżdżali do tego portu i po prostu go poznawali, szukali słabych punktów itp.

Desant morski u nich był bardzo ciekawy bo byli transportowani na brzeg za pomocą torpedy z okrętu podwodnego :rolleyes: .

Dużo by gdybać. Znacie jakieś info. o ich działaniach i szkoleniach?

Dlaczego te jednostki zostały rozwiązane? Bo kojarzyły się z PRLem? Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zgłębienia chyba nie było dokładne, skoro Samodzielny Batalion Szturmowy został przekształcony w marcu 1944 r., ten od KBW.

Już w PRL mieli złe skojarzenia z PRL-em?

Jeśli zaś chodzi o to co powstało na bazie 26 Batalionu Rozpoznawczego - to nigdy nie nastąpiła jego likwidacja.

Zatem o jakiej formacji kolega pisze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.