Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
KNHS UJ

"Wszyscy żyjemy sportem", Kraków, 31maja-1czerwca 2012 r.

Recommended Posts

KNHS UJ   

Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

zaprasza na

Konferencję naukową poświęcona historii polskiego sportu z okazji Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej.

"WSZYSCY ŻYJEMY SPORTEM"

Kraków, 31 maja - 1 czerwca 2012

Korzystając z rozgłosu jaki niesie współorganizacja przez Polskę piłkarskich Mistrzostw Europy pragniemy zwrócić uwagę na historyczny aspekt polskiego sportu poprzez ujęcie jego dziejów w ramach naukowych.

Proponujemy podjęcie tematów w następujących kategoriach:

Historia Mistrzostw Europy - mistrzowskie drużyny; legendy futbolu; wpływ polityki na ME

Sport galicyjski okresu zaborów i II Rzeczpospolitej (do 1945) - Początki sportu w Galicji, powstanie Towarzystw Gimnastycznych, np. „Sokół”; kluby piłkarskie czasów zaborów; krakowskie kluby sportowe, które już nie istnieją; lwowski ośrodek sportowy, np. Lechia, Pogoń, Czarni itp.; powstanie i funkcjonowanie żydowskich klubów w czasach zaborów i II RP; rozwój piłki nożnej w II RP, reprezentacja Polski przed II WŚ; mecze piłkarskie rozgrywane w czasach II WŚ (np.: w obozach); polscy sportowcy biorący udział w II WŚ

Wpływ politycznych i społecznych stosunków polsko-ukraińskich na sport w XX wieku.

Współczesna historia Pogoni Lwów; relacje polsko-ukraińskie we lwowskich klubach sportowych przed II WŚ, rywalizacja polskich i ukraińskich sportowców i drużyn; stosunki społeczne między kibicami polsko-ukraińskimi.

W razie pytań z zakresu tematyki ewentualnych zgłoszeń organizatorzy prosza o kontakt mailowy (zyjemysportem@interia.pl).

Poza panelami z wystąpieniami studenckimi przewidziane są spotkania z ekspertami z dziedziny historii sportu oraz osobami zaangażowanymi w organizację ME w Polsce.

Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem należy nadsyłać do 15 maja na adres zyjemysportem@interia.pl

Szczegóły na stronie zyjemysportem.socjum.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwytliwy temat, tym bardziej, że w Krakowie będzie wkrótce otwierana wielka wystawa piłkarska w Muzeum PRL. Po rozmach z jej twórcami możemy powiedzieć jedno, to trzeba zobaczyć. Trzymamy kciuki za Waszą konferencję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link: https://historia.org.pl/index.php/wiadomosci/wiadomoci/studia-i-sprawy-studenckie/3029-pikarska-konferencja-w-krakowie.html by jeszcze mocniej promować działalność kół naukowych postaramy się promować w naszym portalu wybrane konferencje, jeśli Wam będzie na jakiejś konferencji wyjątkowo zależało, by o niej napisać, to informujcie nas : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

Fajny pomysł, szkoda, że ograniczacie się do sportu bardziej współczesnego. To oczywiście utyskiwania z mojej perspektywy pasjonata starożytności, swoją drogą umożliwiłoby to otworzenie się na współprace z KNSAUJ, choćby w takiej kwestii jak próby rekonstrukcji pradziejowego boksu etc dla mnie byłaby to gratka.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.