Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
SKNH im. K. Maleczynskiego

VII Konferencja Młodych Naukowców, Wrocław

Recommended Posts

Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Karola Maleczyńskiego

zaprasza do udziału w

VII KONFERENCJI MŁODYCH NAUKOWCÓW

Do udziału w naukowym spotkaniu zapraszamy młodych pasjonatów, zajmujących się badaniem przeszłości - niezależnie od zgłębianej przez nich dziedziny nauki - studentów i doktorantów*. Konferencja odbędzie się we Wrocławiu od 17 do 18 maja 2012 r. w budynku Instytutu Historycznego przy ul. Szewskiej 49.

Podzielona będzie na trzy panele:

Religia i kultura

Rozmawiać chcemy o ich wpływie na działalność pojedynczego człowieka, jak również całych społeczeństw i narodowości.

Z racji zbliżającego się wydarzenia jakim będzie EURO 2012 mile widziane będą artykuły o tematyce sportowej.

Regiony i społeczności lokalne

Regionalistyka coraz częściej znajduje się w orbicie zainteresowań badawczych nie tylko historyków, ale również przedstawicieli innych dziedzin nauki, takich jak socjologia, czy ekonomia. Badanie historii oraz możliwości rozwoju poszczególnych regionów w ostatnim czasie, zwłaszcza w Polsce po transformacji ustrojowej, znacząco zyskało na znaczeniu. Spostrzeżenia badaczy z całej Polski z pewnością wzbogaci nasze wzajemne doświadczenia oraz wiedzę, a także być może otworzy na nowe kierunki rozwoju.

Najważniejszy czerwiec w historii

Czerwiec 1953, 1956, 1976… To tylko nieliczne daty, które swoją wymową nawiązują do ważnych, często tragicznych, wydarzeń z historii powojennej Europy. Wydarzeń, które nadal żyją w pamięci i relacjach naocznych świadków, w mediach, w opinii publicznej. Nie możemy pozwolić aby czas zatarł ślady naszej wspólnej przeszłości, aby przyszłe pokolenia dorastały bez świadomości historii, aby poprzez brak elementarnej wiedzy, czyny naszych przodków odeszły w niepamięć. Temu też służy niniejsza konferencja. Spojrzenie młodych badaczy może być wstępem do kontynuacji europejskiego etosu wolności i poświęcenia.

Konferencję umilimy Państwu wykładami oraz warsztatami przeprowadzonym przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego

Organizatorzy proponują nocleg w wysokości około 40 zł/dobę (płatne na miejscu) w akademiku z bazy domów studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla zainteresowanych istnieje możliwość noclegu na dzień przed i/lub dzień po konferencji.

Do 23 kwietnia, godz. 23.59 czekamy na zgłoszenia, zawierające abstrakt wygłaszanego referatu. Należy je przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy wroclaw.konferencja@gmail.com . Bardzo prosimy o zaznaczenie wariantu obiadów (wegetariański czy normalny), a także skorzystania z noclegu.

Do 30 kwietnia organizatorzy poinformują drogą elektroniczną o zakwalifikowaniu się referatów do wygłoszenia na konferencji.

Planowane jest także wydanie publikacji pokonferencyjnej. O kwalifikacji tekstu do druku decyduje redaktor publikacji, biorąc pod uwagę zgodność z przesłanymi referentom wskazówkami redakcyjnymi oraz recenzję dokonaną przez pracownika naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego.

*Nie ma możliwości prezentowania referatu przez inną osobę niż jej autor. W przypadku dwóch prelegentów, prezentujących jeden referat, obie osoby płacą wpisowe. W kwestiach nieuregulowanych organizator zastrzega sobie wyłączność do podejmowania nieodwołalnych decyzji.

Zapraszamy także na stronę konferencji:

http://wroclaw-konferencja.blogspot.com/ oraz http://sknhistorykow.blogspot.com/

a także nasz profil na FB:

http://www.facebook.com/pages/Studenckie-Koło-Naukowe-Historyków-im-Karola-Maleczyńskiego/

Zgłoszenie można także pobrać ze strony:

http://chomikuj.pl/ladyofpain/zg*c5*82oszenie+VII+KONFERENCJA,1345330199.rtf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.