Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Macragge

GRH Pierwszy Batalion - REKRUTACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Macragge   

Idea powstania naszej Grupy zrodziła się w październiku 2010 r. w głowach kilku studentów z Wrocławia, od zawsze zafascynowanych historią Polski. Naszym celem jest propagowanie pamięci historycznej i wiedzy na temat polskiego czynu zbrojnego na Froncie Wschodnim w końcowym okresie II wojny światowej, poprzez udział w imprezach okolicznościowych, inscenizacjach historycznych i prelekcjach o charakterze edukacyjnym.

Jednym z naszych głównych atutów jest bogate zaplecze rzemieślnicze. Posiadamy m.in. własnych krawców i źródła zaopatrzenia, co umożliwia utrzymanie względnej unifikacji oraz drastycznie obniża koszt finansowy całości ekwipunku, czyniąc rekonstrukcję u nas dostępnym hobby na każdą kieszeń.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej

http://www.pierwszybatalion.com

Oraz śledzenia naszej strony na Facebooku.

PS W przyszłości planujemy stworzenie także sekcji brytyjskiej, do której również już zapraszamy.

Edytowane przez Macragge

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Macragge   

Jako iż "w praktyce" ruszyliśmy z rekrutacją dopiero w październiku tego roku (cały rok, od 2010, zajęły nam sprawy organizacyjne - szykowanie promocji, strony, kompletowanie wyposażenia) sądzę, że mamy nie aż taki zły wynik - aktualnie posiadamy 6 osób, z czego jak narazie trzy umundurowane i wyposażone w 100%.

Oczywiście zapraszamy wszystkich z całej Polski. Sprawy organizacyjne, zebrania itp. robimy i tak zazwyczaj za pomocą mediów (np. Skype, forum) więc odległość nie ma raczej znaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Oczywiście zapraszamy wszystkich z całej Polski. Sprawy organizacyjne, zebrania itp. robimy i tak zazwyczaj za pomocą mediów (np. Skype, forum) więc odległość nie ma raczej znaczenia.

Kiedyś miałem zamiar bawić się w LWP - nawet Mosina już zamawiałem. Ale jakoś chętnych na to nie było, więc zostałem GI 1. DP. :)

Może kiedyś.

Gratuluję zresztą dobrego wyniku, u mnie nie dało się skompletować nawet jednej osoby do GRH rekonstruującej cokolwiek.

Powodzenia.

Tak przy okazji, wszyscy nosicie 'kurice' na rogatywkach, czy też dopuszczacie noszenie przedwojennych wz. 19?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Macragge   

Aktualnie wszyscy posiadamy "kurice" z dość prozaicznego powodu - staramy się trzymać względną unifikację, przynajmniej na ten moment. Zdajemy sobie sprawę, że o czymś takim nie było mowy w czasie wojny, o czym świadczą wspomnienia weteranów. Wojsko Polskie na Wschodzie było słabo i niedostatecznie wyposażone, jakoś umundurowania pozostawiała wiele do życzenia, więc żołnierz musiał znajdowac sobie rzeczy "na zapas" sam. Stąd bardzo częste przypadki używania przedmiotów zdobycznych, cywilnych, czy też pamiątek po Wrześniu 39, jak np wspomniany przez Ciebie wz. 19. Tak to wyglądało naprawdę.

Aktualnie środowisko rekonstrukcyjne Wojska Polskiego na Wschodzie jest na etapie formowania/klarowania się. 90% rekonstruktorów biorących udział w inscenizacjach nie zajmuje się tą armią "na co dzień" - najczęściej po prostu mundur polski jest mundurem zapasowym do munduru PSZ/USA/WH/SS, który trzymają w szafie i ubierają, gdy w inscenizacji brakuje uczestników. Nie ma w tym nic złego, ale powoduje to traktowanie tego tematu nieco po macoszemu, a wspomniana powyżej mnogość i spora dowolność wyglądu żołnierza WP na Wschodzie daje w efekcie bardzo często "dziwne składaki" z powojennymi rogatywkami, bluzami mundurowymi z lat 60tych itp. kompletnie różniących się od produkcji wojennych. Stąd, aby wyróżniać się z tłumu "przebierańców" staramy się na ten moment wyglądać jak najpodobniej do siebie - to po prostu przykuwa uwagę i zwraca myśl widza ku temu, że to pozostali wyglądają nieodpowiednio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.