Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pluton Sad

Mapy w książkach o Powstaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mapy w książkach to czarna dziura, za wyjątkiem pracy pana Jakuba Żbikowskiego i "Reduty PWPW"("W murach PWPW"). Rozumiem pamiętniki, ale książki o oddziałach lub rejonach walk. Opisywane są walki o budynek x czy y a nie każdy jest "Warszawianistą" jak powiedział p.por. Dzido do chor. Nałęcza(Komornickiego0. Mapy napewno są choćby w Ośrodku Geodezyjnym. Niestety nie posiadam "Warszawa jaka była. Orginalne mapy Stolicy sprzed 1939 i z 1945 roku".

PS W monografii warszawskiego getta jest mapa z naniesioną każdą posesją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z mapami faktycznie jest zazwyczaj problem. Albo nie ma takowej w ogóle, albo wydawca dorzuca najbardziej ogólną z możliwych. Do działań na poziomie zgrupowania czy batalionu to jeszcze jako tako pomaga, ale kiedy mamy do czynienia z działaniami kompanii czy plutonów, to już zaczynają się schody. Sam na co dzień korzystam z map wydanych przez πTR Kartografia. Mają nawet mapę dt. Powstania. Na planie miasta z '39 ponanosili kierunki natarć, zaznaczyli najważniejsze obiekty, obszary działań obu stron... Na początek w zupełności wystarczy. A do tych bardziej szczegółowych opisów korzystam już z ortofotomapy, od razu można sobie sprawdzić, jak to obecnie wygląda.

Niestety nie posiadam "Warszawa jaka była. Orginalne mapy Stolicy sprzed 1939 i z 1945 roku".

Zdecydowanie warto poszukać. Choćby i dla mapy z 1935 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.