Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
secesjonista

Czy federacyjne koncepcje W.B. i Irlandii miały sens

Recommended Posts

Po uchwaleniu przez Izbę Lordów tzw. "ludowego budżetu" w polityce Anglii nastąpiły znaczące dyskusje o przyszłości i formach związku pomiędzy tymi organizmami (chodzi o poddaną w temacie Irlandię).

W epoce edwariańskiej, po przemówieniu Chamberleina w Birmingham z 15 maja 1903 r., czy w związku ze znacznie wcześniejszym raportem lorda Durnhama (z 1839 r.), zaczęła się dyskusja nad Home Rules tyczących się Irlandii.

Czy poczynania Gubernatora Generalnego Kanady w osobie Earl of Grey , czy środowiska Milner's Kindergatren (Lionel Curtis, Philip Kerr, Partick Duncan), które potem utworzyło Round Table miały szanse powodzenia?

Edited by secesjonista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.