Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bavarsky

Saalfeld z 10 X 1806

Rekomendowane odpowiedzi

harry   

To komplikuje (albo upraszcza ;) ) sytuację, bo ja właśnie przeglądam raport Mumpflinga w języku oryginału czyli po niemiecku i jak byk stoi Schutzen, nie Jaeger. To jest zresztą logiczne skoro, jedna kompania pruskich jegrów stała pod Peletem a druga pod Rabenau, odpowiednio w ariergardzie i awangardzie. Trutzschler zaś dowodził Sasami, w składzie których nie było jegrów. O kombinowanej formacji Schutzen wspomina też Valentini, dowódca jednej z kompanii jegrów. Do pomyłki musiało dojść przy tłumaczeniu z niemieckiego na francuski, albo Bressonnet myli formacje. Jest to o tyle usprawiedliwione, że Schutzen, podobnie jak jegrzy, byli uzbrojeni w sztucery i szkoleni do walki w szyku rozproszonym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

To komplikuje (albo upraszcza ;) )

Oczywiście że upraszcza. Znaczy tylko tyle iż mam problemy z językiem, tj. tłumaczeniem. Dziękuje Wojciechu za takie informacje!

Kłaniam Się

Marcin

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
... Schutzen, podobnie jak jegrzy, byli uzbrojeni w sztucery i szkoleni do walki w szyku rozproszonym...

Strzelcy byli uzbrojeni nie w sztucery, a karabiny strzeleckie Schutzengewehr M 1787, podobne do karabinów fizylierskich, lecz z gwintowaną lufą i przydządami celowniczymi. W takie same karabiny byli uzbrojeni również wszyscy podoficerowie zarówno piechoty liniowej, jak i fizylierów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.