Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Prosiłbym bardzo o informacje na temat uzbrojenia Izraelskiego Wywiadu (MOSSAD) począwszy od broni krotkiej poprzez granaty noze karabiny kamizeli kevlary i inne militarne cuda.

I wasza opinie na temat najwiekszej wpadki i najwiekszego sukcesu operacjnego mossadu.

Z gory dziekuje:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A w jakim języku kolegę interesują informacje i z jakiego okresu?

Jak mniemam chodzi raczej o współczesność?

Sukcesy?

El-Al

siatka przy Route 128

działalność Eli Cohena

i inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Największe sukcesy Instytutu to te o których nigdy się nie dowiemy, taki urok tajnych służb ;)

Największy blamaż - zabicie Ahmeda Bouchiki w Lillehammer, które nie dość że było totalną pomyłką to jeszcze kosztowało Izraelczyków jedną z grup operacyjnych Kidonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A w jakim języku kolegę interesują informacje i z jakiego okresu?

Jak mniemam chodzi raczej o współczesność?

Sukcesy?

El-Al

siatka przy Route 128

działalność Eli Cohena

i inne.

informacje raczej w języku polskim badz angileskim:)

tak chodzi mi o wszpolczesnosc wszak mossad to nowozytna historia izraela:)

Proislbym o uzbrojenie czego uzywaja te sluzby zeby zrealizowac swoje cele, i nie mowie tu o podsluchach i innych gadzetach, raczej o pistolety karabiny i inne cuda, gdyz taki mam temat prezentacji- uzbrojenie mossadu:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mniemanie, że ta służba posługuję się cudami techniki. :lol:

Jako anegdotyczny wtręt, w prezentacji kolegi, który zarazem pokazuje jaka jest skala tego typu myślenia można podać ostatnią historyjkę:

oto w Arabii Saudyjskiej aresztowano groźnego szpiega, zdaniem władz ów zatrzymany wyposażony w nadajnik GPS był właśnie szpiegiem Mossadu.

To, że nadajnik miał odnotowaną nazwę uniwersytetu w Tel Awiwie-Jafie (wydział ornitologii), a sam szpieg był sępem płowym - nie zmieniło przekonania saudyjskich władz.

/za informacją w "Polska Zbrojna" nr 4 (730) z 23 I 2011/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mossad, tak jak każda służba specjalna na świecie, nie używa jednego typu uzbrojenia - a przede wszystkim nie używa broni produkowanej w Izraelu ;) Temat prezentacji 'Uzbrojenie Mossadu' imho nie ma sensu, gdyż to nie wiemy dokładnie czego używają specjaliści z Kidonu (do likwidacji celów używano przecież bomb, samochodów, trucizny, etc...). Co innego gdybyś miał prezentację typu 'uzbrojenie Sayeret Matkal' czy innych grup specjalnych IDF lub grupy typu Gideonim, Yoav, Yagal czy Yamam (policja i straż graniczna Izraela).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mossad, tak jak każda służba specjalna na świecie, nie używa jednego typu uzbrojenia - a przede wszystkim nie używa broni produkowanej w Izraelu ;) Temat prezentacji 'Uzbrojenie Mossadu' imho nie ma sensu, gdyż to nie wiemy dokładnie czego używają specjaliści z Kidonu (do likwidacji celów używano przecież bomb, samochodów, trucizny, etc...). Co innego gdybyś miał prezentację typu 'uzbrojenie Sayeret Matkal' czy innych grup specjalnych IDF lub grupy typu Gideonim, Yoav, Yagal czy Yamam (policja i straż graniczna Izraela).

super Sayeret Matkal bardzo chętnie sie dowiem:)

kolega od sepow nudzi:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

SM używa takiego sprzętu jak inne oddziały IDF - tak produkcji rodzimej jak i made in USA - przez długi czas ulubioną bronią był UZI. Sporo ciekawych fotek żołnierz SM (ale i innych Sayeratów - trochę ich tam w IDF jest):

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?168590-Sayeret-Matkal-pics/page1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

SM używa takiego sprzętu jak inne oddziały IDF - tak produkcji rodzimej jak i made in USA - przez długi czas ulubioną bronią był UZI. Sporo ciekawych fotek żołnierz SM (ale i innych Sayeratów - trochę ich tam w IDF jest):

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?168590-Sayeret-Matkal-pics/page1

Bardzo, bardzo ciekawy materiał dzięki:)

a co myślicie na temat bezpieczeństwa wewnętrznego Izraela?

Czy to bezpieczne miejsce? Czy można tam mieszkać bez obaw o swoje życie?

MOSSAD czuwa?:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Instytut nie zajmuje się bezpieczeństwem wewnętrznym (a przynajmniej nie bezpośrednio) - to domena Sherut haBitachon haKlali (znanego lepiej jako Shin-Bet lub ISA).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Instytut nie zajmuje się bezpieczeństwem wewnętrznym (a przynajmniej nie bezpośrednio) - to domena Sherut haBitachon haKlali (znanego lepiej jako Shin-Bet lub ISA).

wiem wiem, ale MOSSAD chyba tez zbiera pewne informacje dotyczące bezpieczeństwa.. Bo informacje które zbierają poza granicami kraju, na pewno tez wpływają na jego bezpieczeństwo.

Wydaje mi się ze informacje, które zdobył MOSSAD pozwoliły uprzedzić atak koalicji arabskiej podczas wojny sześcio-dniowej, no tak to pozwoliło prowadzić działania wojenne głownie na terenach koalicji, zgoda. Nie chce się tez specjalnie upierać nad wielka rola MOSSADu w kwestii bezpieczeństwa wew. Izraela, po prostu chciałem zapytać czy tam jest bezpiecznie czy dalej istnieje realne ryzyko np. zamachu bombowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko istnieje, istniało i będzie istnieć.

To chyba oczywiste, atoli wszelkie służby starają się to ryzyko minimalizować, a co w obecnej sytuacji istotne - całkiem dobrze im to idzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie zdanie na ten temat:)

Poza tym to piękny kraj, który chyba warto odwiedzić, mam w planach wyjechac tam na stypendium dlatego tak wypytuje:D

A wiecie może dokładnie jak to było z bronią atomowa Izraela? Czy Izraelczycy ukradli Francuzom broń atomowa(oficjalna wersja), czy "chcieli" żeby im te bron ukradziono(nieoficjalna wersja)?

Czy istnieje realne ryzyko ze Izrael tej broni użyje(wg mnie raczej nie)?

Edytowane przez benito1410

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.