Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
WERTTREW

Eskapady po Warszawie i jej okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

WERTTREW   

Kilka lat temu powstało moje forum warszawsko-mazowieckie. Spotykający się na nim ludzie dość szybko doszli do wniosku, że sensownym rozwiązaniem jest spotykanie się także w realu i wspólne zaglądanie w zakamarki, które nieczęsto się odwiedza. Jasną rzeczą jest, że podczas takich, jak to nazwaliśmy "eskapad" robimy masę zdjęć, dokumentując to co odchodzi, niestety coraz częściej, w przeszłość. Jako, że nasze eskapady trwają już od 5 lat (ruszyliśmy zanim w miasto wyszły ekipy z n-k, gron, czy fejsbuków ;) ) zebrało się nam trochę materiału, może warto zatem trochę obrazków pokazać tu? Niestety wiele z nich to już ... historia ...

Fort Bema w Warszawie (widok "ogólny" oraz kilka cegiełek z niego:

fortbema0.th.jpg[/img]

fortbema1.th.jpg[/img]

Dwa obrazki zrobione gdzieś na trasie pomiędzy Czerniakowem a Sielcami w Warszawie:

czerniakwsielce.th.jpg[/img]

Pruszków, wieża pociągu pancernego (przypuszczalnie z "Pierwszego Marszałka") i cześć naszej ekipy:

pruszkw.th.jpg[/img]

Fort Mokotów w Warszawie:

mokotwrakowiec.th.jpg[/img]

Eskapada rowerowa po Rembertowie i okolicach. Kilka zdjęć z terenu AON:

rembertw.th.jpg[/img]

Warszawa - Stara Praga - nasza ekipa w akcji wygląda zazwyczaj tak ;) :

starapragaportpraski.th.jpg[/img]

Edytowane przez WERTTREW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Forum znam i regularnie staram się odwiedzać. Mam przy tym ogromny szacunek dla osób tam piszących, tak za pasję jak i wiedzę. To co momentami potraficie zrobić z niektórymi zdjęciami, ustawiając je sobie na mapie, wyłapując najdrobniejsze szczególiki... to prawdziwa czarna magia jak dla mnie. Tak więc gratuluję tych pięciu lat i życzę kolejnych pięciu, dziesięciu, piętnastu... No i cały czas mam nadzieję, że ukaże się druga część Wojennych tajemnic... :)

to znakomity znawca historii Powstania Warszawskiego

Eee tam, znam się o tyle o ile. Na miano znakomitego znawcy tematu to ja sobie jeszcze długo nie zasłużę ;)

Niestety wiele z nich to już ... historia

Tym cenniejsza Wasza praca. Zbieracie fantastyczny materiał dla przyszłych pokoleń. Tak jak my dzisiaj jedynie na zdjęciach możemy oglądać to, co zostało zniszczone w trakcie wojny, tak dzięki Wam za te 30-40-50 lat ludzie będą mogli oglądać to, co my mogliśmy i ciągle możemy zobaczyć w realu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Szkoda, że nie można tam wejść "z ulicy" i pooglądać sobie, co ciekawsze rzeczy. Rejestrowanie się z pełną świadomością, że nie będzie się tam pisać wydaje mi się zupełnie bez sensu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WERTTREW   

Poprzenoszono moje posty, więc na ten (mam nadzieję, że związany z tym wątkiem i tu zostanie) odpowiem raz jeszcze, choc to trochę jakby dziwnie ... ;)

Forum znam i regularnie staram się odwiedzać. Mam przy tym ogromny szacunek dla osób tam piszących, tak za pasję jak i wiedzę. To co momentami potraficie zrobić z niektórymi zdjęciami, ustawiając je sobie na mapie, wyłapując najdrobniejsze szczególiki... to prawdziwa czarna magia jak dla mnie. Tak więc gratuluję tych pięciu lat i życzę kolejnych pięciu, dziesięciu, piętnastu... No i cały czas mam nadzieję, że ukaże się druga część Wojennych tajemnic... :)

Dziekuję za miłe słowa. W imieniu swoim i Kolegów, którzy faktycznie potrafią czasem przedziwne zagadki rozwikłać.

Druga cześć moich "Wojennych ... " jak życie nas nie zaskoczy będzie w tym roku - na to liczę.

I żeby nie było wątpliwości co do mego posta ;) jeszcze kilka zdjęć z naszych eskapad:

Warszawa, eskapada do stalowni na Pradze:

stal1gk0.th.jpg[/img]

Kilka detali z przeszłości i współczesnych "ozbób ściennych" znalezionych u stóp Starówki warszawskiej:

szcegy1mh4.th.jpg[/img]

Kilka zdjęć z wypadu do Twierdzy Modlin:

modnowy3.th.jpg[/img]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WERTTREW   

Jakoś się udało i (jak może niektórzy z bywających tu już wiedzą) drugi tom "Wojennych tajemnic Warszawy i Mazowsza" od niespełna tygodnia jest osiągalny. :)

Co do Stroroom to my w grudniu tradycyjnie robimy sobie przerwę w wędrówkach po mieście, ale pewnikiem w styczniu lub lutym zaczynamy sezon spotkaniem w Wieżycy (tej koło Poniatoszczaka i MWP). Jak zawsze podsumujemy rok, będzą nagrody za konkursy oraz jakaś prelekcja warszawsko-historyczna z pewnością także. Gdy termin spotkania będzie znany odwieszczę - może ktoś będzie zainteresowany by wpaść?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jakoś się udało i (jak może niektórzy z bywających tu już wiedzą) drugi tom "Wojennych tajemnic Warszawy i Mazowsza" od niespełna tygodnia jest osiągalny.

Jako laik szczerze polecam :)

Gdy termin spotkania będzie znany odwieszczę - może ktoś będzie zainteresowany by wpaść?

Ja z chęcią, jeśli tylko czas pozwoli.

A tymczasem zapraszam do lektury wywiadu z autorem tychże Wojennych tajemnic: http://www.historia.org.pl/index.php/publicystyka/publicystyka/wywiady/2767-o-pamitkach-historycznych-w-warszawie-czyli-rozmowa-z-jackiem-oleckim.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.