Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ace90

zadanie - przypisy

Rekomendowane odpowiedzi

ace90   

Witam dostałem na Vademecum historycznym temat następujące treści :

Proszę każdą z podanych poniżej pozycji bibliograficznych opisać jako:

a) dzieło cytowane po raz pierwszy

b) dzieło cytowane po raz kolejny bezpośrednio po pierwszym przywołaniu

c) dzieło cytowane po raz kolejny w dalszej części pracy

d) jedno z kilku dzieł tego samego autora cytowanych po raz kolejny

e) odwołanie odsyłające

1.Kelles-Krauz K., Listy,pod redakcją ize wstępem F. Tycha, zebrali i opracowali W. Bieńkowski, A. Garlicka, A. Kochański, Wrocław 1984, t.1 ( s. 183-194)

2.Korespondencja A. Sygietyńskiego i P. Chmielowskiego. Dwógłos z lat 1889-1904, opracował, wstępem i komentarzem opatrzył E. Kiernicki, Wrocław 1963(s. 167-169)

3.Kraushar A.,Ze wspomnień osobistych o Adolfie Pawińskim, “Kwartalnik Historyczny”, R.16 1897 (s. 45-48)

4.Arendt H., Korzenie totalitaryzmu, Warszawa 1993, t.1 (s. 234-256)

5.Décaudin M., W poszukiwaniu nowoczesnej równowagi [ w: ] Literatura francuska pod redakcją A. Adam, G. Lerminier, E. Morot-Sir, Warszawa 1980, t.2, XIX i XX wiek (s. 35-43)

6.Decaux A., Histoire des françaises, Paris 1972, t.II (s. 47-74)

7.Duszenko K., Warszawscy pozytywiści i carska cenzura, “Kwartalnik Historii Prasy Polskiej” 1979, nr 3 (s. 24-32)

8.Ihnatowicz E., Koncepcja prasy w “Tygodniku Ilustrowanym” za redakcji Ludwika Jenike (1859-1886 ), “Rocznik Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicz”, XVII-XVIII / 1982-1983 (s. 56-72)

9.Kmiecik Z., Czytelnictwo czasopism w Królestwie Polskim w drugiej połowie XIX wieku, [w:] Problemy literatury polskiej okresu pozytywizmu, red. Edmunda Jankowskiego i Janiny Kulczyckiej-Saloni,Wrocław 1983, seria 2 (s. 85-93)

10.Kostrowicka I.,Landau Z., Tomaszewski J., Historia gospodarcza Polski. XIX i XX w., Warszawa 1975 (s. 67-82)

Lecz nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać czy ktoś byłby wstanie mi to pomóc ogarnąć ? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Hej, zadania za Ciebie nie zrobię, ale mogę Ci podać zasady, według których wykonuje się przypisy.

1) Tytuł każdego dzieła, które w tekście pracy przywołuje się częściej niż tylko raz, tylko za pierwszym razem podajemy w pełnym brzmieniu. W pozostałych przypadkach (o ile nie korzystamy z innych prac tego samego autora), można zastosować skrót: op. cit. (opere citato)

2) Jeśli przywołuje się kilka publikacji tego samego autora, to nie można użyć skrótu op. cit. W takiej sytuacji każdorazowo (za wyjątkiem pierwszego zapisu każdej z tych pozycji) skraca się tytuł do pierwszych słów, by różnił się od pozostałych. Po pierwszych słowach tytułu stawia się trzy kropki i przecinek.

3) Jeśli w jednym przypisie przywołuje się kilka prac tego samego autora, to przed drugim i kolejnymi tytułami można napisać tenże (taż) lub idem (eadem). Z formy tenże wygodnie jest skorzystać przy powoływaniu się na pracę zamieszczoną w dziele zawierającym kilka prac tego samego autora.

4) Jeśli powołujemy się w kolejnych (następujących po sobie) przypisach na tę samą pozycję, możemy zastosować formułę tamże, ibidem, loc, cit, lc (loco citato), zawsze z podaniem strony lub stron. Zastosowanie samego tamże oznacza, że odsyłamy do tej samej strony publikacji przywołanej w poprzednim przypisie.

I pamiętaj o jednym - lepiej nie mieszać polskich i łacińskich skrótów - albo stosujesz tylko polskie, albo tylko łacińskie.

Pozdrawiam i miłej zabawy z przypisami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.