Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
hiostoryczka

Co wiemy na temat śmierci Marata?

Recommended Posts

Marie Anne Charlotte Corday d'Armont urodziła się 27 sierpnia 1768 roku. Pochodziła z rodziny szlacheckiej. Jako dziesięcioletnia dziwczynka przeprowadziła się wraz z rodziną do Caen. Jej mama zmarała zaraz po tym jak urodziła piąte dziecko. Dwóch jej braci uczęszczało do akademii militarnej. Charlotte uczęszczała do szkoły do klasztoru Bebedyktynów i pracowała następnie jako sekretarka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mati64   

Zabójstwo Marata miało silny podtekst polityczny. Młoda żyrondystka Charlotta Corday zamordowała Marata, w celu pokazania swojego protestu, przeciwko zniszczeniu partii żyrondystów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.